1. Avaleht
  2. Hingele
  3. Kas tahaksid uuel aastal õppida vabastavat ja väelist tantsujoogat?
Kas tahaksid uuel aastal õppida vabastavat ja väelist tantsujoogat?

Kas tahaksid uuel aastal õppida vabastavat ja väelist tantsujoogat?

liina-ravneet-elvikJuulikuus võõrustab Haapsalu Piiskopilinnus juba kuuendat korda oma hoovis joogahuvilisi. Joogafestivalil esinevad parimad joogaõpetajad Eestist ja välismaalt, järele saab proovida üle 10 joogastiili ning kuulata loenguid ja osaleda töötubades.

Muuseas, vaid veel täna saab festivalipassi soetada soodushinnaga — praegu maksab kahepäevapilet 35, 1. jaanuarist 2017 aga 45 eurot (kohapeal 69), VIP festivalipilet vastavalt 59 ja 79 eurot.

Joogafestivali Pea- ehk Taevalava programmis on jooga, muusika ja tants ning festivali esimesel päeval, 22. juulil, viib Liina Ravneet Elvik seal läbi tantsujooga õppetunni.

Mis on tantsujooga? 

Tantsujooga ehk Shakti tants toob kokku Kundalini jooga väe ja vabastava tantsu maagia. Läbi voolavate joogavenituste, liikuvate meditatsioonide, teadliku hingamise, vaba tantsu ja mantrakoreograafia loob Shakti tants energia, harmoonia ja rõõmu kogu tantsija olemusspektris. Lisaks Kundalini joogale kaasab Shakti tants elemente ka teistest joogavormidest ning kombineerib need tantsustiilidega Idast ja Läänest.

Olemuse erinevate tahkude äratamine 

Shakti tantsu tund koosneb erinevatest faasidest, mis on kokku kombineeritud nii, et maksimaalselt puhastada ja äratada praanakeha ning avada ja lubada endas voolama Shakti energia. Sarnaselt Patanjali 8 joogasuutrale on ka Shakti tantsus 8 erinevat faasi, mis peegeldavad 8 joogaharu ehk ashtang elementi, millel baseerub kogu joogateadus. Liikudes läbi erinevate faaside ärkavad meie olemuse erinevad tahud: füüsilised, mentaalsed ja emotsionaalsed, mis on kõik kaasatud sellesse tantsulisse rännakusse oma sisemaailma.

Juhendaja Liina Ravneet Elviku jaoks on tants nauding ja mäng

Liina Ravneet Elvik on lõpetanud 2011. aastal rahvusvahelise Karam Kriya kundalini jooga õpetajate kooli, täiendanud end 2012. aastal teadliku raseduse joogaõpetajaks ja jooga-doulaks ning lõpetanud 2014. aastal Shakti tantsu õpetajakoolituse. “Joogapraktika- ja filosoofia võlumaailma olen enda jaoks avanud juba viimased 20 aastat, aga kõige eredam südamepõksatus leidis aset just kohtumisel kundalini joogaga ja sealt edasi tantsujoogaga,” räägib ta. “Kõige rohkem inspireerib mind Elu oma võrratutes värvides, keha kui imeline instrument, läbi mille hingele oodi mängida, ja naisenergia ürgne, energeetiline ja spirituaalne olemus. Tants on minu jaoks nauding, mäng ja vabadus voolata koos Eluga.”

2013. aastal ilmus Liinal ka raamat “Kundalini jooga. Teekond imelisse võlumaailma”, mida armastusega sirvima ootab ta kõiki, ning 2017. aasta talvel näeb trükivalgust Shakti tantsust ja Kundalini joogast inspireeritud “Naise Väeraamat”.

VAATA KA LIINA RAVNEET ELVIKU MEDIATSIOONIVIDEOID! 

ENESEARMASTUSE LOOMISE MEDITATSIOON

VÄEKESKUSE MEDITATSIOON

NEUTRAALSE MEELE MEDITATSIOON

NAISE VÄE MEDITATSIOON

Rohkem infot Joogafestivali kohta leiab SIIT!

Head Uudised GoodNews