Avaleht Inspireeriv INSPIREERIV I Triinu Taul: kõige mitmekülgsem pill on inimhääl
INSPIREERIV I Triinu Taul: kõige mitmekülgsem pill on inimhääl

INSPIREERIV I Triinu Taul: kõige mitmekülgsem pill on inimhääl

Väekate Sündmuste Agentuur korraldab 15. oktoobril Tartus šamaanirännaku “Esivanemate tarkus”.

Rändama viivad šamaan Otisir Hürr (kolmekordne Iron Man ja Estoloppeti suusamaratonide meister) ja ürgse regilaulu naiselik vägi Triinu Taul, abiks šamaanitrumm, torupill, didgeridoo, gong, tiibeti helikausid ja planetaarsed kellad.

Esivanemate hingedes ja kuulajates endis on aastatuhandete vältel talletatud vägi, teadmised ja tarkused. Peale rännakut teavad kuulajad, kuidas küsida nõu esivanematelt ja olla nendega hoitud.

Väekate Sündmuste Agentuur on mõeldud kõigile inimestele, nii noortele kui ka eakamatele, kes tunnevad kutset äratada endas elujõudu ja elurõõmu läbi muusikahelide, tantsu, erinevate rännakute, loovuse jm. See on ka neile, kes soovivad lihtsalt nautida, avastada midagi uut või pühendada kehale ja vaimule tervistavat aega.

Agentuuri elule sütitaja ja hing on Margit Foht, kes tundis üks hetk, et võiks olemas olla midagi sellist, mis koondaks ühise nimetaja alla erinevad põnevad sündmused, mis teda ennast on aastaid inspireerinud.

“Tunnen Margitit juba mõned aastad. Oleme koostööd teinud juba enne agentuuri loomist. Ta on aidanud mul korraldada mitmeid kontserte, helirännakuid, töötube. Margit on väga soe ja elurõõmus inimene, kellega on tore koostööd teha,” ütleb multiinstrumentalist ja häälemaag Triinu Taul, kes kosutab kuulajate hingi šamanistlike helirännakute, laulutsõõride, häälega mängimise õpitubade ja helirännakuga teetseremooniatel.

Triinu, mängite ise vähemalt seitset rahvamuusikapilli. Milline on neist kõige põnevam ja väekam?

Erinevaid pille on mul rohkemgi ja helisid tekitan ka asjadega, mida tavamõistes ei nimetata isegi pilliks, aga annavad väga põnevaid helikõlavärve. Ma ei oskagi esile tuua, milline neist oleks väekaim, sest seda võivad olla kõik pillid sõltuvalt sellest, kuidas neid mängida ja mis taotlusega helisid luua. Märgiksin ära minu jaoks kõige olulisema, mitmekülgsema, vahetuma ja loomulikuma pilli, milleks on inimhääl.

Milline roll on helidel teie elus? Kuidas õppida neist väge ammutama?

Meie elukeskkonnas ümbritsevad meid erinevad helid kogu aeg ja me kuuleme neid sõltumata sellest, kas kuulame või mitte. Tihtilugu on selleks ka palju disharmoonilist müra, mis mõjutab nii meie keha- kui ka meeleseisundit, tekitades väsimust, ärevust või stressi.

Mulle meeldib olla palju vaikuses, viibida looduses, kus kuulen ainult loomulikke loodushelisid. See vaigistab meele ja toob sisemisse rahusse, mis loob ka eelduse hoida paremini fookust, olla kohal ja võimekust märgata peenemaid nüansse oma seisundis, kehas, meeles. Me mitte üksnes ei kuule helisid, vaid tajume neid kogu kehaga. Harmoonilised ehk nn hästi kõlavad helid mõjuvad meile tuntavalt hästi. Harmooniataju on meis kõigis olemas; peame endile lihtsalt meelde tuletama, kuidas luua sisemine vaikus ja tühjus, et seda täita soovitud energiaga. Väekate Sündmuste Agentuur pakub erinevaid teid selleni läbi erinevate sündmuste, olgu selleks siis tants, helirännakud, häälerännakud jt.

Kuidas sündmused agentuuri tekivad?

On kindlad sündmused, mida ma ise loon ja pakun need agentuurile, kes aitab nende korraldusliku poolega. Harvem on tekkinud ka ühiseid ideid ja neid koos korraldatud. Üks nendest on olnud näiteks suviti Valgamaal Torupillitalus toimuv Loovuslaager.

Kus on kõige vastuvõtlikum publik?

Tundub, et Tallinnas, kuna seal toimub väga palju samalaadseid sündmusi ja rohkem inimesi on harjunud neil käima. Samuti Tartus on järjest rohkem inimesi selle maailma enda jaoks avastnud ning leiavad tee väekatele sündmustele ikka ja jälle.

Milline on tantsu roll teie ettevõtmistes?

Tantsida mulle meeldib. Muusika ja tants on omavahel vägagi seotud.  Tantsusündmusi loob agentuuris Margit, aga koos oleme teinud vahel heli- ja tantsurännakuid, kus saab vabalt liikuda. Oma sündmustel ma tantsulist liikumist ei kasuta. Liikumist, mida ei saa päris tantsuks nimetada, kasutan häälega mängimise õpitubades.

Milline on teie mission?

Missioon on teha seda, mis endale väga meeldib, toidab hinge, annab elurõõmu, uusi taipamisi ja tervist ning jagada seda teistega. Inspireerida ja inspireeruda elu toetavatest tegevustest ja et järjest enam inimesi mäletaks endas ühendust oma sisemise rõõmsa lapse, looduse ja väeka loovusega.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga