1. Avaleht
  2. Sündmused
  3. EKSTAATILINE TANTS I Tiit Trofimov: tantsimine aitab stressist ja pingetest vabaneda
EKSTAATILINE TANTS I Tiit Trofimov: tantsimine aitab stressist ja pingetest vabaneda

EKSTAATILINE TANTS I Tiit Trofimov: tantsimine aitab stressist ja pingetest vabaneda

Kui otsid viisi, kuidas möödunud aasta teele saata ja uuele energiliselt vastu astuda, siis 28. detsembril algusega 19.30 toimub Saku mõisas aastavahetuse ekstaatilise tantsuõhtu. Tantsuõhtu korraldajad Tiit Trofimov, Kristel Kibuvits-Kallas, Rain Tunger ja Gerly Sepp kutsuvad kõiki tähistama möödunud aastat ja valmistuma uueks, tehes seda läbi liikumisvabaduse ja inspireeriva muusika. Alkoholivabas ja hinnanguteta õhkkonnas saavad osalejad tantsida vabalt ja päriselt iseenda jaoks. “Tantsimine iseenda pärast, mitte teistele näitamiseks, on just see, mis teeb ekstaatilise tantsu eriliseks,” jagab Tiit.

Tantsimine iseenda pärast, mitte teistele näitamiseks, on just see, mis teeb ekstaatilise tantsu eriliseks.

Tiit Trofimov. Foto: Nele Merisoo

Intensiivne tantsimine vabastab kehasse salvestunud emotsioone ja pingeid

Ekstaatilise tantsu juured on joogakultuuris ja tervislikes eluviisides, mida Tiit Trofimov on toonud Eestisse pärast Balil saadud inspiratsiooni. Tantsimine iseendaga, vabalt ja hinnanguteta, on selle formaadi keskmes. Osalejad leiavad Tiidu sõnul, et see on ainulaadne viis ennast avastada ning stressist ja pingetest vabaneda.

Gerly Sepp, üks korraldajatest, jagab oma isiklikku kogemust: “Ekstaatiline tants võimaldab sul olla täielikult sina ise, ilma välise tähelepanuta. See on teraapiline, sest intensiivne tantsimine vabastab kehasse salvestunud emotsioone ja pingeid.” Ta lisab, et iga kord toob suurema vabaduse ja julguse, kuni lõpuks jääb alles ainult liikumisrõõm.

Foto: GoodNews, Evelin Kruus

Muusika, mis liigutab hinge ja keha

Õhtu muusikalise elamuse eest vastutab Rain Tunger, kes on Eestis tuntud kui üks pikema kogemusega ekstaatilise tantsu DJ-sid, kelle jaoks muusika on midagi enamat kui lihtsalt helid – see on tema sõnul piiritu imedemaa. Muusik tunneb end selles maailmas nagu kodus: see on koht, kus ta saab puhata, inspiratsiooni ammutada ja avastada.

Rain Tunger. Foto Erakogu

Rain tunnistab, et on kriitiline melomaan, kes kuulab vahel tuhandeid lugusid, et leida just need õiged. “Pala, mis heliseb iga ilmaga ja alati, on aegumatu ning meisterlik just omal erilisel viisil. See kõik on ideaal maailmas. Elu on õnneks palju tahumatum,” selgitab ta.

Rain tunneb, et talle on kingitud muusikaline kuulmine, mida ta peab nii aardeks kui ka needuseks. Tema jaoks seisneb väljakutse selles, et eristada väärtuslik muusika sellest, mis ei suuda hinge liigutada. Ta ei talu vaest, lamedat ja elutut muusikat. „Muusika peab tõstma, kuulama ja liikuma panema, inspireerima ja jõudu andma, mitte seda ära võtma,” sõnab ta.

Muusika peab tõstma, kuulama ja liikuma panema, inspireerima ja jõudu andma, mitte seda ära võtma.

Foto: GoodNews, Evelin Kruus

Ekstaatilise tantsu olemus on Raini sõnul eriline just selle poolest, et kõik toimub puhtas ja loomulikus keskkonnas – ilma alkoholita ja meelemürkideta. “See loob võimaluse tantsida iseenda pärast, mitte teistele näitamiseks. Tantsitakse esimesest hetkest täie hooga, ega oodata „õiget lugu“,” selgitab ta. Tema sõnul on see parim koht, kus õppida tundma oma keha ja selle liikumisvabadust.

Tantsitakse esimesest hetkest täie hooga, ega oodata „õiget lugu“.

Foto: GoodNews, Evelin Kruus

Rain julgustab kõiki, kes tunnevad tantsuhirmu, sellest samm-sammult üle saama. Tema tütar on öelnud, et hirmu tunda on normaalne. “Võta väikesed sammud – tule sündmusele, kohane, ja lõpuks astu tantsuplatsile. Hirm kaob siis, kui hakkad end liigutama. Mäletan oma esimest korda: otsustasin, et ei hooli, kuidas minu tants välja näeb, vaid lihtsalt proovin ja näen, mida keha teha suudab,” jagab ta. Raini sõnul aitavad julgemad osalejad ja inspireerivad eeskujud luua vabadust, mis tõmbab kaasa ka kõige arglikumad tantsijad.

Julgemad osalejad ja inspireerivad eeskujud aitavad luua vabadust, mis tõmbab kaasa ka kõige arglikumad tantsijad.

5 sammu, kuidas ennast tantsuplatsil vabaks lasta: 

  1. Ole julge alustama. Esimesed sammud võivad tunduda hirmutavad, kuid see hirm kaob, kui avad end kogemusele.
  2. Naudi protsessi. Tantsimine ja muusika ei ole eesmärk omaette, vaid teekond, mis viib sügavamale kontakti iseendaga.
  3. Kuula oma keha. Tants on viis, kuidas mõista oma keha vajadusi ja piire, andes sellele võimaluse vabalt väljenduda.
  4. Leia oma inspiratsioon. Igaühel on oma rütm ja stiil, lase end inspireerida nii muusikast kui ka inimestest enda ümber.
  5. Ole tänulik. Tänulikkus hetke, muusika ja liikumise eest aitab muuta kogemuse veelgi erilisemaks.

Meelespea:

  • Ekstaatiline tants võimaldab sul olla sina ise, ilma välise tähelepanuta. See on teraapiline, sest intensiivne tantsimine vabastab kehasse salvestunud emotsioone ja pingeid.
  • Tantsimine iseenda pärast, mitte teistele näitamiseks, on just see, mis teeb ekstaatilise tantsu eriliseks.
  • Ekstaatilise tantsu olemus on eriline just selle poolest, et kõik toimub puhtas ja loomulikus keskkonnas – ilma alkoholita ja meelemürkideta. Tantsitakse esimesest hetkest täie hooga, ega oodata „õiget lugu“.
  • Ekstaatiline tants on hea koht, kus õppida tundma oma keha ja selle liikumisvabadust.

Lisainfot sündmuse kohta leiad Facebooki lehelt.

Anneli Allikas-Parv Häid uudiseid ja head sõna on vaja, sest need aitavad hoida inimeste vaimset tervist ja suurendada optimismi. Positiivsed sõnumid inspireerivad ja loovad motivatsiooni, et raskustest üle saada. Hea sõna muudab päeva paremaks!