1. Avaleht
  2. GoodNews TV
  3. VIDEO I Tiit Trofimov: #4 AGA MIKS loobuda alkoholist ja KUIDAS alustada „ei“ ütlemist?
VIDEO I Tiit Trofimov: #4 AGA MIKS loobuda alkoholist ja KUIDAS alustada „ei“ ütlemist?

VIDEO I Tiit Trofimov: #4 AGA MIKS loobuda alkoholist ja KUIDAS alustada „ei“ ütlemist?

Enesearengu teejuht Tiit Trofimov räägib uues videosarjas „Aga miks ja kuidas?“, miks tekib ärevus ja kuidas sellest vabaneda.

Kuula oma keha – kas see klaas on sulle hea või halb?

Tiit räägib, et kui ta alustas iseendaga tegelemist, endasse vaatamist, kehatööd, joogat ja teraapiat, sai ta oma kehaga kontakti ja hakkas tundma, et tal pole enam alkoholi vaja. Ta hakkas tundma, mida see tema kehaga teeb ja kuidas mõjub.

Tiit mainib, et ta ei ole kindlasti nulltolerantsi poolt. Öeldakse ju, et alkohol on tarkade inimeste jook ja klaas veini võib lõdvestada küll. Ta ei tee saladust, et joob ka harva naisega klaasi veini. Küll aga kuulab ta oma keha ja see ütlebki, et rohkem ei ole vaja.

Tiit Trofimov. Foto: GoodNews, Jane Vogt

Tiit tõdeb, et alkoholiga on probleem see, et inimesed siis teistmoodi lõdvestuda ei oskagi ja kahjuks lähevad kogused suureks. Ka toob alkohol välja alla surutud tunded – öeldakse ju, et kui tahad teada, mis inimesega tegu on, jooda ta täis.

Ta väga soovitab kuulata oma keha päriselt – see ütleb sulle täpselt ära, mis on sulle hea või halb.

Tiit Trofimov. Foto: GoodNews, Jane Vogt

Muutused toimuvad samm korraga

Aga kuidas alkoholist loobuda, kui tunned, et see on sulle halb? Tiit tõdeb, et kardinaalseid ja järske muutusi teha on väga raske. Muutused peavad toimuma samm korraga ja ühel päeval oledki vabanenud.
Tiit ise ütles alkoholile esimese tõelise „ei“ 9-10 aastat tagasi ja ka temal ei tulnud see korraga ja järsku. Ta ütleb, et isegi enesearenguteekonnal tekkis kohti, kus ta alkoholi tarbis. Õnneks pole ta seda kunagi kuritarvitanud ja on oma piire tunnetanud.

Muutused peavad toimuma samm korraga ja ühel päeval oledki vabanenud.

Ta soovitab kõrvale praktikaid, mis aitavad närvisüsteemi rahustada ja nii võidki ühel päeval märgata, et pole ammu alkoholi tarbinud ja see pole sulle meeldegi tulnud.

Ta on oma klientidelt palju kuulnud, et kui neil tekib ärevus, nad ei taha seal olla. Aga kui annad neile tööriistad ja näitad, kuidas tundeid vabastada ja ärevus vastu võtta, toimub muutus.

Tiit Trofimov. Foto: GoodNews, Jane Vogt

Alkoholist loobudes soovitab Tiit ka tunnetada, mida alkohol sinus muudab ja teistsuguseks teeb. Ta usub, et viimasel ajal on alkoholi tarbimine tõusnud, sest elu on läinud väga kiireks ja ärevaks ja see on paraku paljudele inimestele kõige kiirem viis end lõdvestada ja rahustada. Mõned inimesed ka saavad purjus peaga olla „nemad ise“, et ei tunne häbi ega piire. Kui aga lood ise oma elu ja valid enda kõrvale inimesed, kellega saad nagunii olla sina ise, pole seltskonnas alkoholi vajagi. „See on nii äge tunne rääkida päris lugusid häbi, piinlikkust, hirmu ja ebamugavust tundmata,“ ütleb ta.

Kui lood ise oma elu ja valid enda kõrvale inimesed, kellega saad nagunii olla sina ise, pole seltskonnas alkoholi vajagi.

Alkoholist loobumine on otsus

Tiit ütleb, et alkoholist loobumine on eelkõige otsus. Enesearengussegi lähevad inimesed tihti kriisides – olgu see siis tervisekriis, töökaotus, kallima kaotus või muu kriis. Nii ka alkoholile „ei“ ütlemise otsus tuleb tihti siis, kui sul on kehva olla ja sa otsustad, et ei taha enam seda kogeda.

Head Uudised GoodNews