1. Avaleht
  2. GoodNews TV
  3. VIDEO I Näojooga igapäevaelus: kuidas igapäevased harjutused aitavad toetada näo tervist?
VIDEO I Näojooga igapäevaelus: kuidas igapäevased harjutused aitavad toetada näo tervist?

VIDEO I Näojooga igapäevaelus: kuidas igapäevased harjutused aitavad toetada näo tervist?

Näojooga pakub looduslikku viisi, kuidas hoolitseda oma näo lihaste ja naha eest, parandades toonust ja säilitades nooruslikku ilmet ilma kirurgiliste sekkumisteta. Mai-Liis Kivistik, näojooga õpetaja ja loodusterapeut, rõhutab, et näojooga eesmärk ei ole ainult kortsude vähendamine, vaid selle abil saab ka toetada näo sümmeetriat, tugevdada lihaseid ja isegi selgemalt väljenduda.

Näojooga sobib kõigile

Mai-Liis toob välja, et näojooga sobib kõigile, kes soovivad oma näo tervise ja välimuse eest loomulikult hoolitseda. Ta on tähele pannud, et tihti tehakse igapäevaelus harjumuspäraseid liigutusi, mis mõjutavad nägu asümmeetriliselt – näiteks ühel näopoolel magamine või ühe suupoolega närimine. „Sellised harjumused võivad pikema aja jooksul põhjustada näo ebasümmeetriat. Näojooga harjutustega on aga võimalik seda tasakaalustada, tugevdades näo mõlemat poolt ühtlaselt,“ selgitab ta.

Näojooga sobib kõigile, kes soovivad oma näo tervise ja välimuse eest loomulikult hoolitseda.

Mai-Liis Kivistik. Foto: GoodNews, Evelin Kruus
Mai-Liis Kivistik. Foto: GoodNews, Evelin Kruus

Kuidas alustada näojoogaga?

Näojooga alustamiseks soovitab Mai-Liis lihtsaid igapäevaharjutusi. Näiteks aitab põselihaseid tugevdada pidev väike naeratus või mõlema suupoolega mälumine. Mai-Liis julgustab alustama väikeste sammudega ja leidma enda jaoks sobiv rütm. „Näojooga regulaarse harjutamisega on muutused aja jooksul selgelt nähtavad – näo struktuur säilib paremini ja põselihased toetavad gravitatsiooni vastu.“

Näojooga regulaarse harjutamisega on muutused aja jooksul selgelt nähtavad – näo struktuur säilib paremini ja põselihased toetavad gravitatsiooni vastu.

Mai-Liis korraldab ka näojooga töötubasid, kus osalejad saavad näojooga olemusest põhjaliku ülevaate ja harjutavad koos. Töötoad koosnevad kolmest osast: esmalt teooriast, kus seletatakse lahti näojooga põhitõed, seejärel praktilisest osast, kus proovitakse erinevaid harjutusi, ning lõpetuseks küsimuste-vastuste ringist. Viimane osa on Mai-Liisi sõnul oluline, sest inimesed soovivad tihti küsida näohooldusvahendite või muude abivahendite kohta, näiteks näorullikute või näojooga kaartide kasutamisest. „Lisaks loob töötuba võimaluse olla avatum ning eemaldada täiskasvanutele omased maskid, andes võimaluse nautida lapsemeelsust ja lasta välja oma emotsioonid,“ leiab ta.

Mai-Liis Kivistik. Foto: GoodNews, Evelin Kruus
Mai-Liis Kivistik. Foto: GoodNews, Evelin Kruus

Näojooga kaardid võimaldavad harjutada just siis, kui sulle sobib

Igapäevaseks praktiseerimiseks on loodud ka näojooga kaardid, mis sisaldavad kolmkümmend harjutust ning on pälvinud Buduaari ilulemmiku 2022 tiitli. Need kaardid võimaldavad harjutada just siis, kui see sobib – olgu kodus või tööl, näiteks lõunapausi ajal.

Näojooga kaartide kasutamine on mugav, kuna ei nõua aega peegli ees või grupitunde, kus võib tunda end ebamugavalt.

„Näojooga kaartide kasutamine on mugav, kuna ei nõua aega peegli ees või grupitunde, kus võib tunda end ebamugavalt. Iga päev saab valida uue kaardi ning harjutada, kui palju soovid. Kuu lõpuks on tehtud kõik kolmkümmend harjutust, mis aitavad kaasa näolihaste toonimisele ja lõdvestamisele,“ lausub Mai-Liis, lisades, et näojooga ei ole vaid füüsiline praktika, vaid ka teekond, mis toob rõõmu ja lähedust inimestele, kes üheskoos harjutavad.

Mai-Liis Kivistik. Foto: GoodNews, Evelin Kruus
Mai-Liis Kivistik. Foto: GoodNews, Evelin Kruus

4 kõlama jäänud mõtet:

  • Näojooga sobib kõigile, kes soovivad oma näo tervise ja välimuse eest loomulikult hoolitseda.
  • Alusta väikestest sammudest ja leia enda jaoks sobiv rütm.
  • Töötuba loob võimaluse olla avatum ning eemaldada täiskasvanutele omased maskid, andes võimaluse nautida lapsemeelsust ja lasta välja oma emotsioonid.
  • Näojooga ei ole vaid füüsiline praktika, vaid ka teekond, mis toob rõõmu ja lähedust inimestele, kes üheskoos harjutavad.
Head Uudised GoodNews