1. Avaleht
  2. GoodNews TV
  3. VIDEO I Kuidas lahendada keerulisi hetki suhtes?
VIDEO I Kuidas lahendada keerulisi hetki suhtes?

VIDEO I Kuidas lahendada keerulisi hetki suhtes?

Raamatu „Püha armastus“ autor Merit Raju esitles hiljuti koos oma abikaasa, slackline’i maailmameistri Tauri Vahesaarega oma uut raamatut.

Foto: GoodNews, Evelin Kruus

Merit ütleb, et läks aastakümneid komistusi ja valugi, kuni ta leidis oma hinge teise poole. „Aga ta pole mulle tühja koha pealt sülle kukkunud, vaid see on töö vili. Ja see töö on tulnud teha iseendaga,“ selgitab ta. Püha armastus ei tähenda, et keerulisi hetki üldse ette ei tule – oluline on see, kuidas neid lahendada.

Läks aastakümneid komistusi ja valugi, kuni ta leidsin oma hinge teise poole.

Paari sõnul on suhtes on ääretult oluline ennast väljendada. Oma tundeid, ootusi, mõtteid. Ja seda nii, et arvestaks ka kuulajaga ning vestlus hoiaks ja toidaks nii ennast kui suhet.

Foto: GoodNews, Evelin Kruus

Mõtteid, kuidas lahendada keerulisi hetki suhtes:

  • On üks sõna, üks praktika, mida me teeme. Me ütleme teineteisele “hingame” ja siis hingamegi koos, mõnikord peegeldame teineteise öeldut ja tavaliselt on kahe minutiga kõik lahenenud.
  • Kiirustamine on üks hetkedest, kui võivad tekkida keerulised olukorrad, kuna tekib võitle-põgene või hangu olukord.
  • Harmoonia hoidmine omavahel on hästi oluline ja hea on teada, et mõlemad on pühendunud harmoonia hoidmisele või taastamisele.
  • Tavaliselt hoitakse keerulistes olukordades teineteisest eemale ja loodetakse, et läheb üle ja vahel lähebki, aga alateadvusse jääb see alles negatiivse märgina.
  • Meie püüame keerulised olukorrad neutraliseerida ise kokku jäädes.
  • Kui on mõni keerulisem olukord, siis tasub alateadvust trikitada ja teha see olukord nii nagu me tegelikult oleks soovinud. Teha see reaalselt uuesti ja ümber.

Head Uudised GoodNews