1. Avaleht
  2. Inspireeriv
  3. VERONIKA LUGEMISSOOVITUSED I Kuidas võtta tehnoloogiast parim, laskmata sel meist parimat võtta?
VERONIKA LUGEMISSOOVITUSED I Kuidas võtta tehnoloogiast parim, laskmata sel meist parimat võtta?

VERONIKA LUGEMISSOOVITUSED I Kuidas võtta tehnoloogiast parim, laskmata sel meist parimat võtta?

GoodNewsi virtuaalne assistent Veronika Tigasoo jagab oma lugemissoovitusi Instagrami kontol midaminaloen. Sellel korral soovitab ta Julie Li ja Nir Eyali raamatut „Segamatu. Kuidas hallata tähelepanu ja juhtida oma elu“.

Mida kõike suudaksid ära teha, kui saaksid keskenduda?

Istud laua taha, et tööd teha … telefonist kostab märguanne.

Kavatsed tööd jätkata … kolleeg koputab õlale, et veidi juttu ajada.

Kodus libistavad pereliikmed nutiseadmete ekraane … keegi ei räägi päevast või elamustest.

Möödub järjekordne päev ja ka seekord pole sa jõudnud teha seda, mida plaanisid. Mida kõike suudaksid ära teha, kui saaksid keskenduda? Kui oleksid „segamatu“?

Veronika Tigasoo. Foto: GoodNews, Evelin Kruus

„Segamatu“ avab meie käitumise psühholoogilisi tagamaid – mis tõmbab meid kõikvõimalike segajate poole. Tehnoloogiaettevõtja, koolitaja ja Stanfordi ärikooli endine lektor Nir Eyal selgitab, miks probleemi ei saa lahendada lihtsalt seadmete sahtlisse panekuga. Ta pakub praktilisi uudseid tehnikaid ja nõuandeid, kuidas hallata tähelepanu ning teha ära kõik, mida oled lubanud. Raamat annab võtme, kuidas võtta tehnoloogiast parim, laskmata sel meist parimat võtta.

Veronika toob välja, et kõnealuses raamatus on palju praktilisi nippe ja nõuandeid, kuidas paremini keskenduda ja segamatult tööd teha. Lisaks nippidele leiab ka palju häid tööriistu ja äppe, mille abil oma fookust hoida ja produktiivsust suurendada. „Töötades ka ise kodukontoris päevad läbi segajate keskel, leidsin raamatust päris mitu viisi, kuidas “segamatu” olla,“ sõnab ta.

Tähelepanekuid raamatust „Segamatu. Kuidas hallata tähelepanu ja juhtida oma elu“

  • Meelepärase elu elamine nõuab mitte üksnes õigete asjade tegemist, vaid muudab vältimatuks ka niisuguste asjade mittetegemise, mida me hiljem kahetseme.
  • Ainult siis, kui suudame oma valu mõista, saame hakata seda ohjama ning leida paremaid viise toimetulekuks negatiivsete tungidega.
  • Uudsuse leidmine on võimalik üksnes siis, kui anname endale aega pingsalt keskenduda käsilolevale ülesandele ja otsime selles tähelepanelikult mitmekülgsust.
  • Inimesed, keda me kõige rohkem armastame, ei tohiks leppida selle ajaga, mis jääb meil nende jaoks üle muudest asjadest. Kõigile on kasulik, kui kavandame kalendrisse spetsiaalse aja oma tõekspidamiste elluviimiseks ja oma panuse andmiseks.
  • Meie arusaam sellest, kes me oleme, muudab seda, mida me teeme.
  • Olgu suurfirmas või väikses perekonnas, kui me räägime probleemidest avatult keskkonnas, kus tunneme end kaitstuna ja turvaliselt, saame need koos lahendada.
Head Uudised GoodNews