1. Avaleht
  2. Inspireeriv
  3. TASUTA I „Armastuse emotsioonid“ virtuaalreaalsuse kogemus on kättesaadav tasuta
TASUTA I „Armastuse emotsioonid“ virtuaalreaalsuse kogemus on kättesaadav tasuta

TASUTA I „Armastuse emotsioonid“ virtuaalreaalsuse kogemus on kättesaadav tasuta

Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 programmi kuuluv projekt „Suudlev Tartu“ avalikustas Meta Quest keskkonnas aasta alguses uuendusliku noortele suunatud haridusliku VR-kogemuse, mis käsitleb armastust ja tunnete keerukust.

Foto: Freepik

„VR-kogemus võimaldab läheneda õpetamise protsessile täiesti uudsel moel – õpilane ei istu enam klassis laua taga, vaid tal on võimalik osaleda ükskõik kus. Tarkust ei anna edasi õpetaja, vaid uued teadmised tulevad läbi peegeldamise ja arutelu,“ kommenteeris „Suudlev Tartu“ haridusprogrammi juht Kristel Jakobson-Pallo.

VR-kogemus võimaldab läheneda õpetamise protsessile täiesti uudsel moel – õpilane ei istu enam klassis laua taga, vaid tal on võimalik osaleda ükskõik kus.

„Armastuse emotsioonid“ virtuaalreaalsuse (VR) kogemus on kättesaadav eesti, inglise, malta, taani ja tšehhi keeles. Materjal on tasuta ning mõeldud abiks noorsootöötajatele, õpetajatele ja lapsevanematele, kes soovivad noortega algatada avatud arutelu suhete, armastuse ja emotsioonidega toimetuleku teemal. VR-kogemust saab kasutada näiteks inimeseõpetuse tundides (sh psühholoogias), kirjanduses, inglise keele tunnis, aga ka noortekeskustes, mitteformaalse õppe raames jne.

„Selle VR-kogemuse teeb eriliseks tugev ja emotsionaalselt kõnekas lugu, millele on lisatud juurde interaktiivseid elemente, mis võimaldavad vaatajal tegelastega koos läbi elada erinevaid tundeid ja hetki. Tegu on küll universaalse looga armumisest, haiget saamisest ja enda taasleidmisest, aga VR-kogemusena mõjub see uudsema ja võimsamana,“ kommenteeris Palmar.

Head Uudised GoodNews