RÕÕMUGA EKSTAASI I Kadri Maria Rinaldo: ehedad kogemused saavad sündida siis, kui raskuste puhul anda kontroll vabaks
29. juunil algusega 18.00 toimub Laitse Graniitvillas rõõmu täis õhtu Rõõmuga Ekstaasi, mida korraldab enesearengu teejuht ja raamatu „Lõpp on algus“ autor Tiit Trofimov. Hääled ja südamed avab sündmusel Kadri Maria Rinaldo, kes leiab, et mida lähemale sa iseendas jõuad, seda rohkem loomulikku rõõmu hakkab iseendast ka välja immitsema.
Luba aktsepteerida iseennast üleni ja täielikult
Kadri Maria tõdeb, et see, kus tema näeb vaimusilmas südames rõõmu lahti rullumas, on keskkonnas, mis on lihtne ja loomulik. Ta selgitab, et Rõõmuga Ekstaasi sündmusel pole kellelgi kohustust olla rõõmus ja pole ette antud mingit suunda või ekstaasi, et nii peabki olema – pigem anname endale loa seda kogeda ning aktsepteerida iseennast üleni ja täielikult. Ka neid osasid, mis ei ole alati rõõmsad ja kerguses, et navigeerida läbi erinevatest tonaalsuse mängudest. Seda selleks, et jõuda kohale ja olla iseendaga kontaktis. „Kui sellest kohast olla ühenduses teiste inimestega, siis see ongi kõige suurim lihtsa ja identse rõõmu allikas.“
Ehedad kogemused saavad sündida siis, kui raskuste puhul anda kontroll vabaks
Kadri Maria leiab, et usaldus on see, mis kannab. Originaalsed asjad ja ehedad kogemused saavad tema sõnul sündida siis, kui raskuste puhul anda kontroll vabaks. „Lase kontroll vabaks ja lihtsalt ole. Lase situatsioonidel lahti rulluda,“ räägib ta ja lisab, et tegu pole siiski kaootilisuse või kaosega. Tegu on visiooniga, mida soovime pakkuda. „Et oleks selge see, kuidas rõõmuni jõuame ja kuidas see välja kukub. Seda saame kohapeal kogeda. See ongi see elu võlu ja maagia, et me täpselt ei tea, aga kui usaldame, siis tavaliselt on see rõõm veelgi magusam, kui oskasime aimata.“
Lase kontroll vabaks ja lihtsalt ole. Lase situatsioonidel lahti rulluda.
See, et julged ennast tõeliselt väljendada, on mingil hetkel väljakutse iga inimese jaoks
Ta ise näeb, et Rõõmuga Ekstaasi õhtu on justkui kolmekihiline kook või rõõmu täis võileib. Enda rolli näeb naine sellisena, et kõik tulevad ju oma eludest ja mis iganes kogemustest, oma emotsioonide, eelarvamuste või ilma nendeta, avatult, lahtiselt… „Kõik, kes me kokku tuleme, on seda kutset tundnud. Kui seal oleme, siis minu soov ja kavatsus on aidata meid selliselt koos kohale tulla ja anda endale luba avaneda, võtta ühendust iseendaga ja enda kehaga kui instrumendiga. Niimoodi vaikselt igasugustest kaitsetest ja kihtidest läbi minna, olles kerguses.“
Selleks, et kaitsetest ja kihtidest läbi minna, kasutab Kadri Maria oma häält. Ta nendib, et Jumal on talle andnud lauluhääle, aga millegipärast arvavad kõik, et laulmine tuleb tal loomulikult välja. „Jah, kaunis ja kõlav hääl on kingitus, aga see, et julged ennast ka tõeliselt väljendada ja lubad endal laulda, siis see on väljakutse mingil hetkel iga inimese jaoks. See, kuidas sa ennast pehmuses vaikselt lahti muugid ja julged ennast väljendada… See, kes sa oled ja et sul on täielik õigus, vabadus ja rõõm iseennast väljendada. Kas siis hääle või oma kohaoluga. Soovin, et sellel õhtul tekiks kehasse, hinge ja mõtetesse kergus, kohalolu ja ühine häälestatus. Kindlasti ka inspiratsioon ja midagi, mida sellest õhtust kaasa võtta,“ räägib ta sündmuse ja ootuste kohta lähemalt.
Kaunis ja kõlav hääl on kingitus, aga see, et julged ennast ka tõeliselt väljendada ja lubad endal laulda, siis see on väljakutse mingil hetkel iga inimese jaoks.
Me saame igal hetkel teha uusi otsuseid
Kadri Maria toob välja, et igat oma päeva alustame tegelikult nagu uut – midagi ei ole iseenesestmõistetav. Me saame igal hetkel teha uusi otsuseid ja värske pilguga asjadele peale vaadata. „Kasutame seda võimalust, et koos olles häälestame ennast selliselt, et see võimaldaks meil ellu viia sellise muutuse, et järgmine päev algaks veelgi suuremas tänutundes ja liikumises selle olemise suunas, kuidas tegelikult tahame igas päevas elada. Kui selline vundament on loodud, siis sealt saab hakata vaid üles ehitama.“