1. Avaleht
  2. Hingele
  3. Rajaleidja: Soovitused enese tundmaõppimiseks
Rajaleidja: Soovitused enese tundmaõppimiseks

Rajaleidja: Soovitused enese tundmaõppimiseks

Monika Kuzmina südamete kollektsioonist Foto: Kadri Siilbek
Monika Kuzmina südamete kollektsioonist
Foto: Kadri Siilbek

Eneseanalüüsi eesmärk on ennast tundma õppida ning astuda selle põhjal samme enese arendamiseks. Enda tundmaõppimine sisaldab ka enesega leppimist, enda aktsepteerimist. See ei ole oma vigade kokkulugemine.

Mõned lihtsad mõtted, millest võiks alustada:

  • Ole endale hea kaaslane – iseenda toetamine ja positiivne meel on esmased eeldused, et võiksid enesearengu teel julgelt edasi sammuda.
  • Enese avastamine on inspireeriv teekond, kus saad kasutada eri võimalusi ja vahendeid. Kui mõni meetod tundub keeruline või ei oska sa end selle põhjal analüüsida, võid kasutada muud moodust, mis sulle rohkem sobib.
  • Analüüsi ennast siis, kui oled valmis ning soovid selle põhjal enese arendamiseks samme astuda. See ei peaks olema raske ja ebameeldiv tegevus.
  • End analüüsides võid tunda segadust või abitust: oma probleemidest rohkem teadlikuks saades ei pruugi sul olla kohe lahendusi käepärast.

Lahenduste märkamiseks, oma tugevuste ja jõuallikate äratundmiseks võid hea sõbra, pereliikme või töökaaslasega arutleda tulemuste üle ja leida positiivseid võimalusi ja mõelda, milliste sammude abil olukorda vajaduse korral parandada.

Allikas: Rajaleidja

Rajaleidja logo

Head Uudised GoodNews