Avaleht Inspireeriv PALUN VAATA I VIDEO! Colombia antropoloog Eestis: pole hilja looduse hävitamist peatada!
PALUN VAATA I VIDEO! Colombia antropoloog Eestis: pole hilja looduse hävitamist peatada!

PALUN VAATA I VIDEO! Colombia antropoloog Eestis: pole hilja looduse hävitamist peatada!

Luis Eduardo Luna (Colombia) juhib Brasiilias uurimiskeskust, mis koondab ülemaailmset võrgustikku kõige eesrindlikematest teadlastest ja aktivistidest antropoloogia, etnobotaanika, psühhoteraapia, psühhofarmakoloogia, nägemuskunsti ja teadvusuuringute valdkondades.

Mullu sügisel osales ta Tallinnas Eesti Transpersonaalse Assotsiatsiooni ja selle juhi Alar Tammingu korraldatud konverentsil Psycherence, kus tal oli halbu uudiseid. Käes on antropotseen ehk periood, mil inimliik on Maa biosfääris domineerivaks teguriks. On toimumas kohutav hävitustöö. Suur Vallrahu (Great Barrier Reef) on suremas. Ajakiri Time avaldas artikli mesilaste kadumisest.
„Ma just hiljuti rääkisin Natuschka Leega, kes on mikrobioloog ja etümoloog. Ta ütles mulle, et ühes uuringus tuvastati Saksamaa kõige kaitstumatel metsaaladel putukate biomassi 75-protsendiline vähenemine. Nii et meie putukad on välja suremas, mis tähendab, et tolmendamine on häiritud,“ sõnas Luna.

Eelmisel aastal kadus Maalt 15,8 miljonit hektarit vihmametsa. See tähendab 40 jalgpalliväljaku suurust ala ühes minutis terve aasta jooksul. On arvestatud, et põllumajanduse alguses oli Maal 6 triljonit puud, millest tänaseks on alles vaid pooled.

Luna lõpetas siiski positiivselt. „Ma ei tea, kas te tunnete Sebastiao Salgadot. Ta on Brasiilia fotograaf, kes on kogu maailmas teinud pilte igasugustest õudustest. Ta oli juba lootust kaotamas inimkonna suhtes, sest me oleme kohutavad loomad. Aga siis ta alustas puude istutamise projekti oma isa maadel, mis olid täielikult hävitatud. Nüüd on sinna juba vesi tagasi tulnud, putukad ja loomad, isegi jaaguarid tulevad tagasi. Me peame olema teadlikud sellest, kus me elame. See on maagiline planeet, kus me elame miljonite liikidega. Me peame võtma vastutuse ja muutma kurssi. Me pole veel kadunud ja me suudame seda teha,“ sõnas ta.

„Antropotseen tähendab meid kõiki. Me suudame seda mõjutada ja muuta!“ ütles Luna.

VAATA LUIS EDUARDO LUNA ESINEMIST TALLINNAS!

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga