Avaleht Hingele Müügigurust kitarrist! Ekke Lainsalu korraldab kitarrimuusikaga rännaku
Müügigurust kitarrist! Ekke Lainsalu korraldab kitarrimuusikaga rännaku

Müügigurust kitarrist! Ekke Lainsalu korraldab kitarrimuusikaga rännaku

12. juunil toimub Tallinna Linnateatris „Rännak kitarrimuusika ja elutõdedega“, kus esinevad Ekke Lainsalu ja Ereli Järv.

Müügikoolitaja Ekke Lainsalu on tunnistanud, et kui ta oleks sunnitud ametit vahetama, siis tõenäoliselt saaks temast kitarriõpetaja. Ekke alustas kitarri õpinguid neljandas klassis, lõpetas Nõmme Muusikakooli ja Georg Otsa nim Tallinna Muusikakooli.

Räägib ju legend, et astunud Lainsalu kord muusikariistade kauplusesse. (2009. aastal, kui keegi täpsust ihkab.) Ta proovis erinevaid elektrikitarre. Ühe pilli peale hakkas Lainsalu süda kiiremini lööma. Seda konkreetset mudelit oli talle kiitnud Toomas Vanem, kes on üks Eesti parimatest kitarristidest. Lainsalu otsustas kitarri proovida. Tõesti, pill oli fantastiline. Milline sound, milline istuvus, milline fiiling, õhkas Lainsalu.

Aga milline hind! Ligi 40 000 krooni. Masendavalt palju. „Mul ei olnud mingit mõtetki, et ma selle pilli ostan, lihtsalt tahtsin proovida,“ räägib Lainsalu. Lainsalul oli kodus mitmeid kitarre ja milleks nii kallis instrument. Ei, sellist raha ei saa kulutada.

Kuid mis oli tal käes, kui ta kahe tunni pärast sealt väljus? Seesama kitarr. Emotsioon müüb.

Räägitakse, et Lainsalu ei jäävat grammigi alla Estas Tonnele (Ukraina kitarrivirtuoos, konkreetsemalt just mustlaslugude spetsialist). Ja kui Lainsalu mängibki liiga emotsionaalselt, on seal Ereli Järv, kes töötab joogaõpetajana ja kuulajad taas maha rahustab. Ekke Lainsalu meditatiivne kitarrimuusika ja Ereli Järve hingelised sügavad sõnumid loovad meditatiivse õhkkonna ja viivad sisemaailma avardavale helisevale rännakule.

Piletid on müügil Piletilevis.

KUULA JA TUNNETA EKKE LAINSALU MUUSIKAT! 

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga