Avaleht Hingele Monika Kuzmina: 5 head tegu, mida pühade ajal kindlasti võiksid teha
Monika Kuzmina: 5 head tegu, mida pühade ajal kindlasti võiksid teha

Monika Kuzmina: 5 head tegu, mida pühade ajal kindlasti võiksid teha

MK
Foto: Margus Vilisoo / MxM Stuudio

Nii nagu armastust ei saa iial liiga palju olla, nii ei saa olla ka liiga palju häid tegusid. Pühad on rõõmu, rahu ja armastuse aeg. Igatseme siis rohkem kui muidu oma pereliikmete lähedust, soovime veeta üksteisega aega ning lihtsalt olla ning nautida üheskoos imelisi hetki. Pühad on ka järelemõtlemise aeg, uute eesmärkide püstitamise ja lubaduste andmise aeg.

Millised on sinu pühad mõtted? Millised on sinu püha aja pühad teod? Ehk on sulle abiks mõned nõuanded, mida sel pühadeperioodil teha, unustamata seejuures ennast, oma lähedasi, traditsioone ja kõiksust.

Mine kirikusse 

Võta pühade ajal kindlasti ette kirikusse minek, ka siis, kui sa usklik pole. Naudi kiriku vaikust, kuula jutlust ja tunneta pühakoja energiat. Meenuta möödunud aastat. Andesta tehtud vead endale ja anna südamest andeks oma vaenlastele. Meenuta parimaid hetki ja ole nende eest tänulik.

Kirjuta oma unistused üles 

Võta paber ja pliiats ning kirjuta üles kõik suured ja väikesed uue aasta unistused. Tee nimekiri kõikidest eesmärkidest, mida uuel aastal soovid saavutada. Olulisematele eesmärkidele koosta tegevuskava.

Täna oma vanemaid ja vanavanemaid 

On oluline olla tänulik oma vanematele ja vanavanematele. Kui meie elutee oma esivanematega on raske olnud, on siiski alati üks asi, mille eest neile tänulikud saame olla – nad kinkisid meile elu. Täna neid selle eest! Ja kõik muu anna neile andeks, see teeb sind vabaks.

Süüta küünal lahkunud lähedastele 

Pea meeles ka neid, kes meie seast lahkunud on. Süüta pühade ajal küünal kõikidele lahkunud lähedastele. Meenuta neid hea sõnaga. Tuleta meelde ühiseid häid kogemusi. Täna neid mõtetes.

Luba endale, et usud endasse senisest rohkem 

Kirjuta endale kiri, kus kinnitad, et uuel aastal usud endasse veel rohkem. Luba endale, et sa julged olla see, kes sa oled. Korda ikka endale, et sa oled julge ja see kes sa oled, on armastust ja armastamist väärt just sellisena nagu sa oled. Luba endale, et sa püüdled oma unistuste poole, et oled selles järjepidev. Luba endale vigu, luba endal eksida ja siis andestada. Luba, et eksimused ei võta sinult sinu eneseusku. Luba, et liigud vapralt oma unistuste poole ja ei anna kunagi alla.

Luba endale, et tõused peale iga kukkumist, sest sa usud endasse rohkem kui kunagi varem.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga