1. Avaleht
  2. Hingele
  3. Lisatud 5 inspireerivat mõtet armastusest! Osho: pinge all olev inimene ei suuda armastada
Lisatud 5 inspireerivat mõtet armastusest! Osho: pinge all olev inimene ei suuda armastada

Lisatud 5 inspireerivat mõtet armastusest! Osho: pinge all olev inimene ei suuda armastada

oshoIndia müstik ja joogi Osho räägib raamatus “Meditatsioon hõivatud inimesele” stresse vähendavatest tehnikatest inimesele, kellel pole mediteerimiseks aega. Osho ütleb et, põhiline on mõista, et meditatsioon on seotud jälgimisega. Ta soovitab jälgida, mis su sees toimub, olenemata sellest, mis toimub ­ümberringi. Kodus, töö juures, hommikul ja õhtul.

Raamat „Meditatsioon hõivatud inimestele” Osho nõuannetega toob lugejani erinevaid enese avastamise viise, milline olukord ka poleks. Üheks oluliseks teemaks on armastus kui meditatsioon. Osho ütleb, et armastus ei tee kunagi kellelegi haiget ning kui te tunnete, et armastus on teile haiget teinud, siis tunneb seda valu miski muu teie sees, mitte armastav omadus.

Tantra tehnika suhtub armatsemisse kui meditatsiooni 

Tantrat on alati vääriti mõistetud. Tegelikkuses on tantra palve vorm, millel pole seksiga mingit pistmist. Isegi armatsemisel pole seksiga mingit pistmist. Kui sellest saab aga meditatsioon, palve – lihtsalt kokkusulamine ja kohtumine ja energiate segunemine palve kujul -, siis pole see enam lõbu või mäng, vaid pühendumine. See tehnika tegeleb armastusega, sest armastus on kõige lähedasem su kogemusele olla lõdvestunud. Kui sa ei suuda armastada, siis on sul võimatu lõdvestuda. Kui suudad lõdvestuda, võid ka armastada.

Miks pinge all olev inimene ei suuda armastada? 

Pinge all olev inimene ei suuda armastada. Miks? Sest pinges inimene elab alati mingi eesmärgi nimel. Pinges inimene võib raha teenida, aga ei suuda armastada, sest armastusel puudub eesmärk. Armastus pole tarbekaup. Seda ei saa koguda; sa ei saa panna seda pangaarvele; sa ei saa sellega oma ego tugevdada. Tegelikult on armastus kõige absurdsem asi, sellel pole tähendust ega eesmärki. See eksisteerib iseenda, mitte millegi muu jaoks.

Loe Osho viite inspireerivat mõtet armastuse kohta

  • Inimesed arvavad, et nad suudavad armastada ainult siis, kui leiavad väärilise kaaslase – jaburus! Te ei leia teda kunagi! Arvatakse, et armastada saab alles siis, kui leitakse täiuslik mees või täiuslik naine. Jaburus! Te ei leia neid kunagi, sest täiuslikke naisi ja mehi ei ole olemas. Ja kui nad oleksidki olemas, siis ei pööraks nad teie armastusele tähelepanu. See ei huvitaks neid.
  • Armastus on tervikliku inimese osa. See pole romantika, sel pole midagi nonde rumalustega pistmist. Armastus läheb otse inimeseni ja vaatab tema hinge. Armastus on siis teatud poolehoid, osadus teise inimese kõige sügavama olemusega.
  • Niimoodi armastus kasvabki. Andke ja ärge jääge ootama, kui palju te saate endale haarata. Jah, te saate, saate tuhandekordselt, kuid see toimub loomulikult. See juhtub iseenesest, seda pole tarvis nõuda. Kui nõuate, siis ei saa te kunagi midagi. Nõudmisega tapate kõik. Seega andke. Hakake andma.
  • Saage isiksuseks, see on esmatähtis. Teiseks, ärge otsige täiuslikkust, ärge küsige ega nõudke. Armastage tavalisi inimesi. Tavalistel inimestel ei ole midagi viga. Tavalised inimesed on erakordsed!
  • Armastus ei tee kunagi kellelegi haiget. Kui te tunnete, et armastus on teile haiget teinud, siis tunneb seda valu miski muu teie sees, mitte armastav omadus. Kui te seda ei taipa, siis jääte igavesti samades ringides tiirutama.
Head Uudised GoodNews