Avaleht Lugemist Jesper Parve tutvustab peagi oma uut raamatut “Mees. Otse ja ausalt”
Jesper Parve tutvustab peagi oma uut raamatut “Mees. Otse ja ausalt”

Jesper Parve tutvustab peagi oma uut raamatut “Mees. Otse ja ausalt”

Jesper Parve
Jesper Parve

Tuntud blogija ja maailmarändur, endine profikorvpallur ja meeste eestkõnelejaks peetav Jesper Parve esitleb 21. oktoobril kell 13 Solarise Apollos oma uut raamatut “Mees. Otse ja ausalt”. Autor rõhutab, et seal on kirjas tema lugu ja mõtted, mis teda on aidanud. Jesper ütleb ka seda, et ta on lõpuks leidnud oma tee. Ta on palju uurinud mehe väge, meheks olemist ja meheks elamist ning jagab nüüd selles raamatus oma kogemusi ja juhtumisi.

Mida leiab mees ja miks mitte ka naine, sellest raamatust? Mõned autori mõtted: “Vägi. Kriis. Naised. Vaim. Isa. Tervis. Sõbrad. Edu. Kes üldse on mees, millal saadakse meheks, millal ma võin öelda, et olen mees? Kes kurat oskab sellele küsimusele praegusel ajal Eestis vastust anda?

Vanadel aegadel oli lihtne – olid kindlad asjad. Kes Vene sõjaväest tagasi tuli, oli mees. Siis oli aeg naine võtta, pere teha ja ülejäänud elu tööd rügada, et naine saaks kodus hakklihakastet ja kartulit vaaritada ning mees töö juures viina juua. Elu oli lihtne, sest ei teatudki muud viisi. Ei olnudki muud viisi.

Aga oled sa kunagi üldse mõelnud, kes sa oled – oled sa mees või oled veel poiss? Oled sa mees, kes vastutab ja kellele võib loota? Või oled veel poiss, kes otsib abi ja kindlust teiste silmadest?

Mehed, te valite hoolega autot, valite krunti, valite tööd, valite laenutingimusi. Olge head ja mõelge väga läbi ka see, kellega soovite oma elu koos veeta. Sest hea naine võib tõsta sind kõrgustesse, kuid halb tirida põrgusse. Hea avab sinus uskumatu potentsiaali ja vaimu, halb tapab igasuguse loovuse ja väe. Sellega, kelle valite enda kõrvale, veedate loodetavasti koos kogu oma ülejäänud elu. Nii et ikka valige, kui muidugi on veel võimalus valida.

Minu jaoks on mehe väärikuse tunnusmärgiks ka see, kuidas ta suhtub teistesse. Ja just endast nõrgematesse, väetimatesse ja kasvõi materiaalselt mitte nii heal järjel olevatesse inimestesse. Ma olen elanud viimased kaheksa aastat selle mõtte järgi, et ei kummardu ega lömita ühegi inimese ees ja ma ei taha ega lase ka kellelgi teisel seda minu ees teha. Me oleme kõik võrdsed, kõik inimesed. Me peame üksteist austama.”

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga