Avaleht Hingele HEADE UUDISTE PORTAALI LUGEJATELE REGISTREERIMINE ALANUD! Tiibeti munk ja õpetlane seob loengus kaasaja eetika ja Buddha tarkused
HEADE UUDISTE PORTAALI LUGEJATELE REGISTREERIMINE ALANUD! Tiibeti munk ja õpetlane seob loengus kaasaja eetika ja Buddha tarkused

HEADE UUDISTE PORTAALI LUGEJATELE REGISTREERIMINE ALANUD! Tiibeti munk ja õpetlane seob loengus kaasaja eetika ja Buddha tarkused

Tenzin Priyadarshi23Augustis saabub Tallinnasse Ameerikas resideeruv Tiibeti munk ja õpetlane Tenzin Priyadarshi, kelle kahes huvitavas ja ajakohases loengus tuleb jutuks vabastava kunsti teema ja tänapäevase ajastu eetika vaadatuna läbi Buddha Dharma tarkuste. Õpetlase nimele lisanduv tiitel Rinpoche on Tiibetis austusväärilisust rõhutav nimetus.

Auväärne Tenzin Priyadarshi Rinpoche on uuenduslik mõtleja, filosoofist õpetlane, filantroop, polümaat ja munk. Ta on Massachusettsi tehnoloogiainstituudi dalai-laama eetika ja transformatiivsete väärtuste keskuse asutaja ja juht. See keskus on pühendunud elu eetiliste ja inimlike mõõdete uurimisele, dialoogile ja õpetamisele. Koostööalti ja erapooletu mõttekojana rõhutavad nende programmid vastutust ning uurivad tähenduslikkust ja moraalset eesmärki üksikisikute, organisatsioonide ja ühiskondade vahel.

Tenzin Priyadarshi16

Auväärse Tenzini ebaharilik taust hõlmab endas nii 10-aastaselt budistlikusse kloostrisse elama asumist kui ka Harvardi ülikooli lõpetamist kraadidega alates filosoofiast kuni füüsika ja rahvusvaheliste suheteni. Seega on õpetlane sünnijärgselt tuttav Oriendi väärtuste ja õpingute kaudu Õhtumaade tänapäeva eetika ning selle probleemidega.

Tenzin Priyadarshi12

Avalikud loengud toimuvad 6. ja 7. augustil Tallinnas. Esimesel päeval kell 18.30 räägib Tenzin Priyadarshi pealinna raekojas vabastavast kunstist. Loeng on osa näitusest “Kunst valitseb”, mis esitleb Tallinna raekojas Euroopa vanameistrite silmapaistvaid originaalteoseid 15.–17. sajandist. Sissepääs on 6 eurot, pileteid on piiratud hulgal ja neid saab Tallinna raekoja piletikassast.

Tenzin Priyadarshi08

7. august kell 18 võtab õpetlane Hopneri majas Raekoja plats 18 jutuks budismi, areneva meele ja areneva tehnoloogia, see on pilguheit uue massikommunikatsiooni ja arenevate tehnoloogiate ajastu eetikale. Loeng toetub Buddha Dharma tarkusele, mida Tiibeti ja India meistrid on sajandeid alal hoidnud ning asjassepühendatu teadmistele. Loeng on tasuta. Osalemine toimub registreerimise alusel.

Tenzin Priyadarshi05

Uuri lähemalt www.iMonk.org

Registreeri SIIN!

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga