DALI MINIPODCAST #72 I Lea Roy: lastes lahti vanast meie elus, avame enesele uue ukse
Õnne- ja inspiratsioonikoolitaja ning ajakirjanduse magistrant Dali Karat viib läbi Instagramis minipodcast’e. Dali seekordseks külaliseks oli ettevõtja Lea Roy, kes korraldab koos helilooja ja laulajatari Sissi Nylia Benitaga naistele mõeldud Women Empowerment Summit 2024 sündmust, mis toimub 13. aprillil Põhjala Tehases.
Podcast`is tuli juttu:
- mis on WES;
- kuidas on õnnelikkus seotud õnnetu olemisega;
- leinast.
Lea rääkis, et sündmuse eesmärgiks on tuua kokku 100 naist, kes kõik on erineva tausta ja seotud erineva valdkonnaga ning rääkida päriselt sellest, mida naised oma teekonnal kogevad. „On kerge rääkida siis, kui oled õnnelik. Kui aga mask eest võtta ning vaadata selle taha, siis see on juba keerulisem ja sellest ei räägita.“
Ka nutmine on osa elust
Dali ise on samuti üks naistest, kes sündmusel räägib. Ta teeb juttu sellest, kuidas rasketel aegadel õnnelik olla ning kuidas, vaatamata sellele, et ta on õnnekoolitaja, lubada endal ka õnnetu olla. „See on olnud minu elu kõige olulisem teekond. Viimane aasta on olnud minu jaoks väga raske ja olen suurema osa ajast olnud õnnetu. Aga see on osa elust. Nutmine on osa elust. Kui tahan olla õnnelik, siis pean laskma enesel ka nutta. Kui tahame olla õnnelikud, peame aktsepteerima ka selle teise ehk õnnetu olemise poole,“ sõnas Dali.
Dali tõi välja, et teinekord oleme nii kinni identiteedis, mille endale võtnud oleme ja see defineerib meid nii kõvasti, et satume justkui selle vangi. „Oma identiteedist lahti laskmine pole kerge. Mida rohkem ma austan Universumi ja mida alandlikum olen, seda kergem on minu jaoks lahti lasta.“
Lastes lahti vanast, avame enesele uue ukse
Lea lisas, et südamest rääkimine pole kerge. „Oma identiteedist lahti laskmine nõuab ka leina. Lastes lahti vanast koormast, avame endale uue ukse. Meie ees avaneb uus teekond. Nii palju kui olen naistega Tallinnas rääkinud, siis astume justkui uude ajastusse. Me leiname tegelikult paljudes erinevates situatsioonides.“
Naised selgitasid podcast`is, et leinama ei pea ainult siis, kui keegi sureb, vaid leinata võib ka väiksemaid situatsioone elus. Lein on osa meie elust ja on oluline see läbi teha.
View this post on Instagram