Maailma suurim eneseabiraamatute kirjastaja Hay House avaldas Eesti naise raamatu
Kristina Mänd-Lakhiani on seni ainus eestlane, kelle raamatu võttis kirjastada maailmas üks hinnatumaid kirjastajaid – Hay House. Juuni keskpaigast on Kristina raamat Becoming Flawesome müügil Inglismaal, USAs ja Austraalias ning juba juulis ootab Kristinat USAs raamatutuur.
“Võiks arvata, et ma tunnen kergendust, kuid see kõik on ju alles algus,” rõõmustab värske rahvusvaheline autor Kristina, kes ühtlasi on ka ühe maailma suurima haridusplatvormi, kahekümne miljoni “õpilasega” Mindvalley kaaslooja. “Tegelikult on see olnud keeruline teekond ja siia on läinud palju töötunde. Pean tunnistama, et see tundub siiani uskumatu,” nendib ta.
Kristina raamat kasvas välja ta oma elukogemusest ja enne, kui kogemusest sai raamat, sai sellest Mindvalley kursus “Ela oma reeglite järgi”, mis on avaldanud mõju kümnetele tuhandetele inimestele, kes oma kogemust Kristina kursusest Mindvalley lehel jagavad.
Kristina mängis ingliskeelsete sõnadega “awesome” (suurepärane) ja “flaws” (vead) ning leidis, et need mõlemad on autentse inimese osad: “Nii tuligi pealkiri “Becoming Flawesome”. Olin ise elus kohas, kus taipasin, et ma ei elanud päris nii nagu minu jaoks õige oli. Maailmas, kus on pidevalt üksteisest mööda jooksmist, võistlemist ja ellujäämist, on vaja endalt küsida, kas ma olen tõesti rahul, kas ma liigun õiges suunas? Kuidas ma saan teha edukat karjääri, aga olla alati olemas oma lastele ja endale? Kuidas aru saada, kes ma sisimas olen, mida ma siin elus teen?”
Töötades igapäevaselt koos bestsellerite autorite ja tuntud õpetajatega taipas Kristina, et tal on käes ainulaadne vaatenurk. Ta muutis oma elu, lõi kursuse ja kiirelt hakkas tulema soe vastuvõtt. Nii saigi järgmiseks unistuseks oma raamat, mis esiti on ka Eestis müügil inglise keelsena, kuid juba selle aasta lõpus ilmub ka eestikeelne versioon.
Hay House’i autorite hulka kuuluvad näiteks dr Wayne Dyer (Muuda oma mõtteid, muudad oma elu), Doreen Virtue (inglikaardid ja inglite sõnumid), Mel Robbins (5 Sekundi Reegel), Vani Hari (Food Babe), dr Joe Dispenza (You are the placebo), muidugi ka Louis Hay ise ning paljud teised.
Kristinat näeb juulist alustavas Mindvalley suveülikoolis, mis toob kolme nädala jooksul Kultuurikatlasse enam kui 1500 inimest pea 100st riigist ning autorid ja õpetajad, kellel on miljoneid jälgijaid.
Seejuures astuvad esinevad ka kohalikud talendid, näiteks investor ja saatejuht Katri Teller, ettevõtja Kristel Kruustük, biohäkker Andri Peetso, Eesti juurtega näitleja Johann Urb abikaasaga, laulja Laura Põldvere ja mitmed teised.
Tuntud rahvusvahelistest esinejatest astuvad Kultuurikatlas üles Soome biohäkker Teemu Ariana, eluplaani päevikuga maailmatuntuks saanud Jon ja Missi Butcher, hinnatud Hollywoodi näitlemise õpetaja Bernard Hiller, mitmed maailmakuulusad ettevõtjad nagu Naveen Jain ja John Lee, terapeut Marisa Peer, jaapanlaste rikkuseteemaliste raamatute autor Ken Honda ning paljud teised armastatud Mindvalley õpetajad.
Mindvalley suveülikooli tasuta noortesündmus toimub 23. juulil kõikidele 16-23-aastastele noortele. Töötubade ja loengute keskmes on sotsiaalsete oskuste ja kriitilise meele arendamine, õpitakse paremini mõistma iseennast ja maailma, milles noored elavad.
Mindvalley suveülikooli 3-nädalane programm toimub Kultuurikatlas 3.–23. juulini. Rohkem infot sündmuse kohta leiad siit.
Mindvalley on 2004. aastal loodud ja tänaseks üks maailma suurimaid haridusplatvorme, millel on 20 miljonit kasutajat 195 riigist. Mindvalley kogukond hõlmab 200 maailmatasemel õpetajat, autorit ning isikliku arengu ja heaolu eksperti, kelle eesmärk on panna inimesi mõtlema enese harimisest senisest laiemalt ja otsima selleks ka uuenduslikke võimalusi.
Mindvalley pakub võimalust õppida kõike seda, mida koolis ei leidu, et kasutada oma maksimaalset potentsiaali. Rahvusvaheliselt tunnustatud autorite, treenerite, õpetajate jt käe all saab kuulata loenguid tervisest spirituaalsuseni, äri juhtimisest heade suhete hoidmiseni ja personaalsest eneseteostamisest eduka karjäärini. Mindvalley on ka suur ja kokkuhoidev globaalne kogukond, mis kohtub asta ringi maailma eri paigus. Kord aastas kogunetakse Tallinnasse Mindvalley suveülikooli.
- Mindvalley suveülikool on virtuaalsele õpikeskkonnale lisandunud formaat, et kogukonna liikmed saaksid kogeda erinevaid kultuure ning õppida ja areneda üheskoos. Tänaseks on see kasvanud 21-päevaseks sündmuseks, mis kutsub inimesi üle maailma koos peredega ühiselt õppima ja suhtlema. Nii virtuaalsete kui päriseluliste kogemuste toel suunab Mindvalley inimesi elukestvale õppele, et aidata hoida uudishimu, suurendada vaimuteravust ning seeläbi vähendada vaimse tervise probleeme. 2018. aastal kogunes Mindvalley University samuti just Eesti pealinnas, kuhu kolis 2020. aastal elama ka Lakhiani. Tallinnas on ka ettevõtte suuruselt teine kontor, kus töötab 40 inimest 20 erinevast rahvusest.