1. Avaleht
  2. Inspireeriv
  3. TONY ROBBINS SOOVITAB! Kasuta keskpäraste sõnade asemel jõulisi väljendeid
TONY ROBBINS SOOVITAB! Kasuta keskpäraste sõnade asemel jõulisi väljendeid

TONY ROBBINS SOOVITAB! Kasuta keskpäraste sõnade asemel jõulisi väljendeid

Tony Robbinsit peetakse üheks parimaks õpetajaks, kuidas avastada oma sisemine jõud ning seda maksimaalselt ära kasutada, et muuta kogu oma elu. Muuseas, hiljuti oma elus kannapöörde teinud mitmete telesaadete juht, Carmen Pritson, õpib Anthony Robbinsi käe all rahvusvahelisel tasemel Strateegilise sekkumise psühholoogiat.

Foto: Edu Akadeemia

Hea Robbinsi soovitus ja harjutus: 

Mõtle hetkeks, milline oleks su elu, kui võiksid võtta kõik positiivsed emotsioonid ja neid tugevdada, tõstes sellega oma elu kõrgemale tasandile. Sa võid seda ühe hetkega. Kuidas?

Kirjuta üles kolm sõna või väljendit, mida kasutasid oma enesetundest või käekäigust rääkides ning mille sisu oli “pole viga” – sellised väljendid on näiteks “mul on kõik hästi”, “mul läheb toredasti”, “kõik on kenasti”. Seejärel leia uued sõnad, mis sind inspireerivad. Kui soovid ettepanekuid, siis vaata järgmist nimekirja ja vali välja need, mida oleks tore sinu arvates oma sõnavarale lisada, et oma kogemusi vürtsitada.

HEA SÕNA SUUREPÄRANE SÕNA
armastatud jumaldatud
armastav kirglik
arukas andekas
hea vapustav
hästi suurepäraselt
kena fantastiline
korras täiuslik
lahe äge
maitsev hõrk
meeldiv jumalik
motiveeritud pühendunud
mul on vedanud uskumatult õnnistatud
mõistlik särav
otsusekindel peatumatu
rõõmus taevalik
tugev võitmatu
tunnen end hästi tunnen end oivaliselt
õnnelik õnnistatud

Raske on üle hinnata sõnavara muutmise mõju iseendale ja teistele. Sõnavara muutmine võimaldab meil teistega suheldes väljendada end täpsemalt, olgu see siis romantiline suhe, äriläbirääkimised või mistahes muu suhtlus.

Robbinsi isiklik kogemus negatiivsete sõnade kasutamisel: 

Aastaid tagasi, kui mu firmades miski “viltu läks”, siis kutsusin ma vastava töötaja enda juurde ja ütlesin, et olen “endast väljas” või juhtunu pärast “tõeliselt mures”. Kas tead, mida see tegi? Mu keelekasutus tekitas automaatselt teises inimeses negatiivse reaktsiooni, isegi kui ma polnud seda taotlenud, ja ta asus kaitsepositsioonile, mis ei lasknud meil kummalgi lahendust leida. 

Niisiis õppisin selle asemel ütlema (ehkki mu emotsioon oli tegelikult negatiivsem ja võimsam): “Üks asi paneb mind natukene mõtlema. Kas sa saaksid mind aidata?” Esmatähtis oli, et see vähendas mu emotsionaalsust, aga see oli kasulik meile mõlemale. Miks? Sest ma ei kasutanud sõna “mure”. Kui ütled, et muretsed millegi pärast, võid tekitada mulje, et sul pole teise inimese võimetesse usku. Ja teiseks, “natuke” pehmendab negatiivset sõnumit palju. 

Head Uudised GoodNews