Avaleht Lugemist VIDEO I Maria Baydar: kuidas avastada oma sisemine potentsiaal?
VIDEO I Maria Baydar: kuidas avastada oma sisemine potentsiaal?

VIDEO I Maria Baydar: kuidas avastada oma sisemine potentsiaal?

Maria Baydar kirjutab oma JES kirjastusega välja antud raamatus “Enesekasutusjuhend”, et potentsiaal on võimaluste, tarkuse ja oskuste allikas inimese sees, milleks on eeldus ja unikaalne disain vaid temal.

Iga inimene seisab silmitsi küsimusega, mis on tema elu eesmärk

Maria tõdeb, et iga inimene seisab oma elus silmitsi küsimusega, mis on tema elu eesmärk ja milline on tema tõeline potentsiaal. Maria rõhutab, et see on väga oluline teema, mis annab inimesele terviklikkuse ja rahulolutunde. Et avastada oma potentsiaali ja elu eesmärki, on vaja astuda mugavustsoonist välja ja teha neid asju, mida sa ei julge teha, mida oled kogu aeg edasi lükanud või mida sa mitte kunagi ei teeks.

Et avastada oma potentsiaali ja elu eesmärki, on vaja astuda mugavustsoonist välja ja teha neid asju, mida sa ei julge teha, mida oled kogu aeg edasi lükanud või mida sa mitte kunagi ei teeks.

Maria Baydar. Foto: Marleen Jürgens

Ta soovitab hakata võimalikult palju suhtlema uute inimestega, panna end uutesse olukordadesse, eksperimenteerida ja katsetada uusi väljakutseid. Nii katsetades hakkad tajuma, kes sina siin maailmas oled. Tekib mingisugune visioon, mis sulle meeldib, mida sa tahad ja kes sa selle kõige keskel oled.

Kolm küsimust, mis aitavad potentsiaali leida

Maria annab kolm küsimust, mis aitavad läbi sinu lapseliku aspekti oma potentsiaali leida, sest potentsiaal peitub just lapselikus olemuses. Lapsena me teame täpselt, kes me oleme, milles oleme head, mis meile meeldib.

Foto: Marleen Jürgens

Vaata tagasi lapsepõlve ja meenuta:

  • kelleks sa tahtsid saada,
  • mida sulle meeldis teha, millised olid su huvid ja hobid
  • ja mis oli sinu unistus.

„Täiskasvanuna ei pruugi see enam olla üks-ühele, aga annab aimu oskustest, annetest ja suunast, kuhu poole võiksid vaadata, et oma potentsiaali avastada,“ räägib ta.