Avaleht Inspireeriv VIDEO I Kuidas mõjutavad emotsioonid meie rakke ja füüsilist tervist?
VIDEO I Kuidas mõjutavad emotsioonid meie rakke ja füüsilist tervist?

VIDEO I Kuidas mõjutavad emotsioonid meie rakke ja füüsilist tervist?

Tallinnas toimub 1.-3. maini seminar, kus kõnelevad menuraamatu „Rännak”  autor Brandon Bays ning tuntud koolitaja ja enesearenguasjatundja Arnold Timmerman, teatasid korraldajad.

Rahvusvaheliselt tuntud koolitaja ja meele-keha tervendamise ekspert Brandon Bays avastas oma tõelise kutsumuse teda tabanud ebaõnne tõttu: 1992. aastal diagnoositi tal hiigelsuur kasvaja, millest sai alguse erakordne eneseotsingu, transformatsiooni ja tervenemise teekond. Sellel teekonnal avastas ta viisi, kuidas pääseda vahetult ligi piiramatule tervendamisjõule, mis on olemas kõigis.

Bays pani kogemuse kirja ja andis välja raamatu “Rännak”, millest sai rahvusvaheline menuk. Igapäevatöös inimestega kasutavad seda paljud organisatsioonid, äriühingud, koolid, sotsiaalasutused ja valitsusasutused.

Kuidas siis mõjutavad emotsioonid meie rakke ja füüsilist tervist?

„Me elame väga põneval ajal, mil teadus ja meditsiin avastavad emotsioonide mõju meie keharakkudele ja nende tervisele. Mõni ime siis, et Haiguste Tõrje Keskuse (Center for Disease Control) veebilehel on kirjas, et 85% kõikidest haigustest omavad emotsionaalset tagapõhja. See väide põhineb uurimustöödel, mis käimas on. Teadus on avastanud, et kui me tunneme tugevat emotsiooni ja surume selle alla, siis see vabastab mõõdetava biokeemia meie vereringesse, mis läheb teatud rakkudesse ja blokeerib nende rakkude võime suhelda teiste rakkudega kehas,“ räägib Brandon Bays.

Baysi sõnul tekib haigus seal, kus rakud on blokeeritud. Samuti ka vastupidi, et kui me tunneme oma emotsioone avatult ja vabalt, nagu laps, siis meie rakud püsivad tema sõnul avatuna ehk tervena.

„Olen kogenud otseselt emotsioonide mõju minu keharakkudele. Aastakümneid tagasi diagnoositi mul kasvaja, mis oli korvpalli suurune. Minu tervenemis protsess sai alguse otseselt sellest, et ma läksin meditatsioonis rännakule selle kasvaja sees ja sain blokeerunud rakumälule ligi. Vabastasin ja lasin lahti vana mälestuse, mis oli selle blokeeringu tekitanud. Seega nüüd, kui tekkisid uued rakud, siis need sündisid ilma selle vana teadvuseta, uute avatud rakkudena. Seetõttu paranesin ilma ravimite ning operatsioonita kuue ja poole nädalaga. Ilusal moel sündis rännakumeetod, originaalis 25 aastat tagasi, minu enda otsesest kogemusest. Rännakumeetod on olnud edukas ja on aidanud inimesi üle maailma. See on aidanud jõuda mõistmiseni, kuidas allasurutud emotsioonid tekitavad haigusi,“ seletab Bays.

Baysi sõnul on tal olnud rõõm teha koostööd meditsiini arstidega, aidates neid nende töös patsientidega, et viimased saaks ligi mälestustele ja emotsioonidele, mis on loonud nende tõsiseid haigusi.

„Isegi kui sa ei ole haige, kutsun sind läbima sügavamat avastamist, meil kõigil on emotsioonid, mida oleme alla surunud. Näiteks nii lihtne asi nagu, sa oled lapsena olnud õigekirja olümpiaadil, sa veerid ühe sõna valesti ja kõik naeravad sinu üle. Keegi ei ole andnud sellele lapsele manuaali, kuidas sellega toime tulla. Mida ta teeb? Ta surud selle tunde alla. Allasurumise hetkel vabaneb kehas teatud biokeemia, mis läheb sinu rakkude retseptoritesse ja talletub rakkudes. See kogemuse, allasurutud emotsioon, läheb ühelt raku generatsioonilt edasi teisele. Kui ma läksin oma kasvajaga kirurgi juurde, siis ta ütles, et see algas arvatavasti ühest rakust. Ja see minu teadmisel tekkis kui olin kaheksa aastane. Muster läks aina edasi järgnevatele raku põlvkondadele. Rännak aitab sul sekkuda sellesse, andes ligipääsu rakumälule, et see kõik rakkude põhiselt puhastada. Nii saavad uued rakud sündida ilma selle vana programmita,“ räägib Bays.

Naise sõnul on tal heategevus programm “The Journey Outreach”. Kui juhtus 9/11 Kaksik Tornide rünnak, kutsus ta koheselt Rännaku terapeudid üle maailma kohale, et minna New Yorki toetama neid peresid, kes olid nendes tornides oma armastatud kaotanud.

„Ma teadsin, et teaduse öeldu on tõsi, et kui sul on selline suur trauma ja sa oled selle traumaatilise kogemuse kõrghetkes ja sa surud selle alla, siis sel hetkel vabastatakse kehasse biokeemia. Mina sain küll teha tööd ainult 250 inimesega, kuid vähemalt neil oli võimalus see kõik endast välja saada enne kui see haigusena avaldub. Lugesin ühel hetkel ajalehest New York Times, et USA valitsus hoidis silma peal nendel inimestel, kes olid kaotanud oma lähedased 9/11 rünnakus. Kümme aastat hiljem avaldati tulemused, milles selgus, et paljud pereliikmed olid haigestunud vähki. Miks? Sest keegi ei andnud neile juhendit, kuidas sellise traumaga toime tulla,“ arvab Bays.

„Minu palve on, et me ei ootaks ekstreemset äratust nagu need inimesed said. Tee see äratus endale kohe. Et sa saaksid juba nüüd üles leida mustrite juurpõhjused, mis kehas talletunud ja puhastaksid ära. Et see ei avalduks haigusena, nagu see juhtus minuga ja paljudega New Yorkis. Kutsun sind endale kohe äratuskella laskma. Ma viin läbi Rännaku intensiivseminare ja kutsun sind liituma. See on kolme päevane süvakoolitus, kus sa keerad käised üles ja sukeldud endasse, paljastad vanad allasurutud rakumälestused, emotsionaalsed mustrid, kihid, mis oled endale peale pannud, allasurumised, blokeeringud, depressioon, ärevus, stress. Kõige sügavamal olemise tasandil teed sa puhastuse, et need ei ilmneks ühel hetkel füüsilisel kujul. Ma luban sulle, sa lahkud sellelt seminarilt puhtaks uhutuna, püsivate tulemustega, tundes mitte ainult end terviklikuna, vaid ka tundes end oma kehas kodus ja rahus oma eluga,“ lubab Bays.

„Ma palvetan ja loodan sind seal näha ja et sa kasutaksid seda video oma äratuskellana –tulla koju iseendale,“ lõpetab Bays.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga