Avaleht Hingele VIDEO I Briti psühholoog ja kirjanik Susan Blackmore: ükski teadvuseteooria pole täiuslik, kui jätab kõrvale müstilised ja muutunud teadvuseseisundid
VIDEO I Briti psühholoog ja kirjanik Susan Blackmore: ükski teadvuseteooria pole täiuslik, kui jätab kõrvale müstilised ja muutunud teadvuseseisundid

VIDEO I Briti psühholoog ja kirjanik Susan Blackmore: ükski teadvuseteooria pole täiuslik, kui jätab kõrvale müstilised ja muutunud teadvuseseisundid

Briti psühholoog ja kirjanik Susan Blackmore on üle 30 aasta tegelenud teadvuse uuringutega ning on avatult rääkinud sellest, et ta on kasutanud psühhedeelikume ja saanud kehavälise kogemuse.

Dennis McKenna ja Susan Blackmore

Susan Blackmore on õppinud Oxfordi ülikoolis psühholoogiat ja füsioloogiat ning kaitsnud doktoriväitekirja parapsühholoogiast. Praegu on ta külalisprofessor Plymouthi ülikoolis ning tunnustatud esineja konverentsidel üle maailma. Meele rahustamiseks ja teadvuse teravdamiseks praktiseerib ta juba aastaid mediteerimist.

Susani tuntuim raamat on 1999. aastal ilmunud „Meemimasin“ („The Meme Machine“, eesti keeles 2003), kus ta jõuab evolutsiooniteoreetik Richard Dawkinsi memeetikateooriat aluseks võttes järeldusele, et inimkultuuri korrastatud infokillud, meemid, levivad ja paljunevad sarnaselt geenidele, ulatudes selliselt põlvest põlve. See raamat tegi ta maailmakuulsaks.

Vasakult: Alar Tamming, Dennis McKenna, Susan Blackmore, Jeremy Narby, Luis Luna ja Peter Wroblewski

Mullu sügisel osales Susan Blackmore Eesti Transpersonaalse Assotsiatsiooni korraldatud konverentsil Psycherence ühena neljast kutsutud esinejast. Oma loengus „Teadvuse saladus: illusioonide kütkes või vaba“ tutvustas ta paljusid viise, kuidas vabastada end meelepetetest ja maailma mõista.

Susan on veendunud, et ükski teadvuse teooria ei ole täiuslik, kui ta jätab kõrvale müstilised ning muutunud teadvuse seisundid. Seisundid, mida neid kogenud inimesed nimetavad inimtunnetuse kõrgeimateks astmeteks.

VAATA VIDEOT!