Avaleht Hingele VÄLJAKUTSE KOGU EESTILE I Mis oleks, kui püüaks kõik koos õnnelikuks saada?
VÄLJAKUTSE KOGU EESTILE I Mis oleks, kui püüaks kõik koos õnnelikuks saada?

VÄLJAKUTSE KOGU EESTILE I Mis oleks, kui püüaks kõik koos õnnelikuks saada?

Õnnekoolitaja Dalí Getter Karat, kes korraldab novembrist 30-päevast õnnelikkuse väljakutset, selgitab, et õnn on tegelikult maailmas kogu aeg olemas. Kas me seda näeme, oleneb meist endist. Ka kõige tavapärasem tegevus võib olla õnnehetk, kui oled hetkes ja märkad selle maagilisust. Ta toob näiteks, et piparmünditee lõhn, esimene lonks kohvi, päikesekiir toas… need on kõik õnnehetked.

Dali Getter Karat. Foto: Kersti Niglas

Vaata iga hetke kui õnnehetke

Dalí sõnab, et teadlik õnnelikkus on nagu pusle, mis koosneb väikestest tükkidest. Niisamuti koosnevad meie päevad väikestest tükkideks – õnnehetkedest ja tunnetest. Õnnehetkede märkamine eeldab teadlikkust ja kohalolu ning hetkes olemist. “Ma ei märka piparmünditee lõhna, kui mõtlen tulevikuasjadele või minevikus toimunule, ma märkan piparmünditee head lõhna, võileiva head maitset, hea sõbra abistavat pilku, puude liikumist tuule käes, kui olen kohal, hetkes ja olevikus,” räägib Dalí.

On maagiline, kui hakkad iga oma päeva vaatama õnnehetkedena. Õnnehetke tunne võib tekkida näiteks mõnest muusikapalast, vaatest, tundest või maitsest.

Harjutus, kuidas märgata õnnehetki:

  • Märka vähemalt viite õnnehetke päevas
  • Need võivad olla väiksed asjad, näiteks leidsid parkimiskoha või keegi tegi sulle ukse lahti, aga ka suuremad asjad
  • Õnnel pole kriteeriumi – miski teeb rohkem õnnelikuks ja miski vähem, õnnehetk on õnnehetk
  • Kui tahad inspiratsiooni, loe õnnehetkede raamatut “88 õnnehetke”
  • Pane päeva jooksul märgatud õnnehetked kirja või mõtle nende peale õhtul enne magamaminekut

Head uudised toob stuudiosse õnnekoolitaja Dalí Getter Karat rääkima sellest, kuidas olla õnnelik

28. oktoobril on Heade uudiste saate külaline õnnekoolitaja Dalí Getter Karat, kes nimetab end õnne ja julguse fänniks ning oma elu teadlikuks loojaks. Ta usub sellesse, et elu on ilus ja me ise saame valida iga päev, kas Elame suure algustähega või kulutame lihtsalt aega. Dalí on kindel, et igaüks meist saab olla õnnelik ning pakub rõõmuga tuge ja oskusi, kuidas iga oma päev pisutki õnnelikumaks muuta. Dalí räägib saates, kuidas olla õnnelik, kui ajad on keerulised; kui pole tõelist õnnetunnet tundnud; või hoopiski siis, kui tundub, nagu õnn oleks midagi kauget ja suurt. Kuidas olla õnnelikum – on see õpitav ja kuidas õnne ikkagi ise luua – just nendele küsimustele otsime saates vastust.