Avaleht Jooga Vaikuselaager jooga ja mõtlusega Hundiallikal
Vaikuselaager jooga ja mõtlusega Hundiallikal

Vaikuselaager jooga ja mõtlusega Hundiallikal

Jooga- ja meditatsiooniõpetaja Inga Põldma kutsub 6.-9. juunini suvealguse retriidile Hundiallikale, et võtta aega iseendale, eemalduda igapäevasest virvarrist, mürast ja kiirusest, rahuneda kehas ja meeles ning tõeliselt puhata. Ja pühenduda.

Kavas traditsioonilised hatha-jooga praktikad ja eneseteadlikkust kasvatavad meeleharjutused, et olla rohkem teadlik oma kehast, meelest ja hingest. Meditatsioonide näol on tegemist lihtsate harjutustega kohalolu ja märkamise, enesesõbralikkuse ja mõistmise arendamiseks. Need idamaiste juurtega iidsed praktikad on samas nõnda universaalsed, aidates kaasaja inimest paremini endaga toime tulema, leidma tasakaalu ja kontakti iseendaga.

“Nagu nimigi ütleb, toimub laager vaikuses. Mauna ehk kõnepaast võimaldab sügavamalt uurida meelemustreid, ära tunda seda, mida me siis ikka tegelikult soovime ja kuhu liigume. Õpime aeglustuma, kohal olema lihtsates tegevustes ja lubame endale ka tegevusetust,” sõnab Inga.

Kõik meditatsioonid ja praktikad on juhendatud ning sobivad ka algajatele.

„Laager toimub Põlvamaal Suuremetsal. Laagri vältel pakume maitsvat taimetoitu ning taimseid teesid. Õhtul ka mõnus suitsusaun. Kohapeal on tingimused lihtsad. Magamisasemed on koolitusmaja ühises magamistoas. Magamine toimub mattidel, kuid soovi korral saab ka telkida või magada välivõrkkiiges. Kellel suur soov tulla, ent ei ole võimalik tervest laagrist osa saada, siis võta ühendust ja lepime eritingimused kokku,“ ütleb Inga.

Maksimaalne grupi suurus: 16 inimest.