Avaleht Intervjuu Teresa Mängel Universumi seadusest: ära ela teise elu
Teresa Mängel Universumi seadusest: ära ela teise elu

Teresa Mängel Universumi seadusest: ära ela teise elu

teresa-mangel2Taevas ja Maa keskus toob inimeste juurde mitmeid vaimseid tervendajaid ning korraldab ka ise hinge tervendavaid kursusi. Keskuse loojad on inimesed, kes on ka ise võimekad ning inimeste aitamiseks vastavad oskused ning kõigest sellest räägib keskuse üks loojatest Teresa Mängel.

Milliseid kursusi Taevas ja Maa keskus pakub?

Alustaksin ühe meie peagi saabuva külalisega. Moskvas on üks vahva naine, Natalja Onufrieva, kes kunagi 1970-tel järel hakkas koguma informatsiooni ja välja töötama programme, kuidas inimesed saaksid õppida oma intuitiivse tunnetamise tajumist. Õppimine on tegelikult selle juures vale sõna, sest me ei õpi, vaid tuletame meelde, taasavastame, lihvime, teeme iseennast puhtaks. Seda kutsutakse selgeltnägemiseks, aga see on puhtalt meie sisemine kõhuhääl või -tunne. Selgeltnägemine on see sellepärast, et me näeme eelarvamusteta, kompleksideta, valu ja vaevata, piinata ja segase vihata siin elus. Pilt on siis, selge, sa saad aru ja sind ei sega miski. Natalja koostas koos Venemaa teiste suurte meediumitega programmid inimestele, kuidas ennast arendada. Olen ise seal Moskvas ülikoolis õppinud, saanud seal doktorikraadi ja mul on ametlik luba, sertifikaadid, teatud pühitsus ja õigus neid teadmisi inimestele edasi anda.

teresa-mangel3

Millised on need reaalsed võidud, mida tavaline inimene sellistelt kursustelt saab?

Kursusel käijate seas rohkem kui pooled on pereinimesed ja võidu nimi ongi neile — lihtne elada. Mul on kerge, mul ei ole probleeme, ma tean, kuidas maailma süsteemid töötavad ja mul ei ole pretensioone. Inimestele tuleb rahulolutunne, kõik, mis toimub on lihtsamini mõistetav.

Kui puntras keskmine eestlane täna on?

Vabandage väga, aga väga puntras.

Millised need peamised probleemid meie ühiskonnas on?

Suhteprobleemid oma lähedastega, oma abikaasa, laste, oma vanematega, töökaaslastega. Suhteprobleemid tekivad ülisuurest egost, meil on kogu aeg pretensioonid, sest me ei tea, kuidas asjad toimivad, see ajab inimesed täiesti umbe.

Kas on ka mingeid koduseid tehnikaid, kuidas olla lihtsalt õnnelik inimene iga päev?

Püüa maailma mõista, kuidas see töötab, ära mõista kohe hukka. Ära suhtu asjadesse eelarvamustega, ära kasuta oma viha, mõtle oma, mitte teiste seisukohalt, ära sekku teiste ellu. Need on kõige lihtsamad variandid — ela ise oma elu. Aga kursustel me õpime kõigepealt Universumi reegleid. Lihtne näide on see, et igal pool on oma seadused ja reeglid. Ületad kiirust, saad trahvi. Lähed varastama, pannakse vangi. Seadused on selleks, et oleks distsipliin ja kord. Universumis on ka omad seadused ja seal ei tohi inimeste vaba tahte seaduse vastu eksida. Minu õpilaste seas on palju võimekaid inimesi, aga sellest võimekusest on väga vähe abi, kui sa ei tea reegleid. Võid olla väga tugeva intuitsioonitunnetusega, aga teha palju kurja, kogemata.

teresa-mangel4

Millised on Universumi seadused ja reeglid, mida võiksid kõik teada?

Ära ela teiste elu. Lihtne näide: läheb inimene tervendaja juurde ja ütleb, et mul mees joob, tee midagi. Või mu tütrel on haigus, tee ta terveks. Aga tal ei ole õigust otsustada oma mehe ja oma lapse eest. See on kõige karjuvam reeglite rikkumine. Minule näiteks ei meeldiks, et mu ema minu eest otsustaks, ma tahan elada oma elu. Teistelt inimestelt haiguste äravõtmises on ka suur reeglite posu, mida me kõigepealt ära õpime. Meil on palju vahvaid ja võimekaid tervendajaid, kel juuksed langevad välja, hambad kukuvad suust, kopsud on kinni — ta on võimekas, aga ei suuda raha teenida ega enda eest hoolitseda. Kus konks on? Jah, ta on võimekas, aga ta tõmbab kõik enda sisse. Ta tegeleb teiste inimeste karmadesse sekkumise, teiste elude elamisega — selle eest saab karistada! Kui sa lähed kellegi teise koju, tema käest küsimata käid tema kapid ja sahtlid läbi, siis on see ju rööv!

Mis on lisaks Univesumi seadustele veel sellised põhifookused, teemad, mida teie kursustel meelde tuletatakse?

Hästi palju enese, oma keha korda tegemist, et sa poleks haige, et sa ei tõmbaks sisse võõraid energiaid, et sul oleks elus motivatsioon, et elu oleks lihtne — nendele pühendame palju aega. Energiakehadele, ümbritsevatele inimestele, kes on probleemides ega tea, kuidas sellest välja tulla — me oleme sotsiaalses kekskonnas, meil on sotsiaalsed lepped, me oleme inimesed siin Maa peal ja me peame kõige sellega arvestama. Neid asju on väga palju. Esimene aste, kus on palju reegleid, selle kohta öeldakse sageli, et selles pole midagi uut. Polegi. Aga need on asjad, mida sa ei kasuta, sest arvad, et neid pole vaja. Me ei õpigi midagi uut, seda kõike me juba teame, see on meenutamine. Aga me õpime, kuidas neid asju rakendada niimoodi, et nad teenivad sinu isiklikku elu.

Kas tunned, et oled valmis kuulama ja usaldama oma sisetunnet? Mis on tegelikult selgeltnägemine, mis peitub selle nimetuse taga? Kas seda saab õppida? Kuidas seda enda kasuks kasutada jne.  Just nendele ja paljudele teistele küsimustele saab vastuse Teresa kursustelt. Teresa  on lõpetanud Moskva Rahvusvahelise Selgeltnägemise ja Energiateraapia Akadeemia, kus ta on saanud doktori kraadi. Tal on koolitamiseks spetsiaalsed täiendväljaõpped ja pühitsused Akadeemia õppejõudude poolt. Rohkem infot leiab Taevas ja Maa keskuse kodulehelt!

Monika Kuzmina 

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga