Avaleht Hingele SAUNARITUAAL I Elamus SPA mesine koorimine teeb naha siidpehmeks
SAUNARITUAAL I Elamus SPA mesine koorimine teeb naha siidpehmeks

SAUNARITUAAL I Elamus SPA mesine koorimine teeb naha siidpehmeks

Elamus SPA mesise koorimise rituaal annab võimaluse koorida nahk siidpehmeks ja toita seda magusa meega madala temperatuuriga saunas, mis sobib paljudele. Rituaalil kooritakse nahka meresoola, mee ja õlide segudega.

Öeldakse, et sool sümboliseerib elu ennast – sest kehas on vedeliku ja soolade tasakaal väga oluline. Juba vanad egiptlased kasutasid soola infektsioonide vastu. Veelgi suuremal määral kasutati soola Vana-Kreekas, kus soolal arvati olevat ennenägematud omadused. Hommikuti joodi piima ja soola segu, et parandada tervist. Samamoodi raviti Kreekas soolaga erinevaid nahahaigusi, infektsioone ja ka kortse. Hingamisteede ravimiseks hingati sisse soolavee aure.

Foto: Karen Härms

Soolarituaali eesmärk on parandada külastajate tervist läbi soolasegude kasutamise. Lisaks naha koorimisele ja ravimisele, saavad külastajad soolasaunas sisse hingata mõnusat auru, mis sisaldab meresoola, tänu sauna keskel olevale anumale. Selle sisse hingamine mõjub hästi nii hingamisteedele ja mõjub rahustavalt kogu organismile.

Soolarituaali eesmärk on parandada külastajate tervist läbi soolasegude kasutamise.

Foto: Karen Härms

Mesi on aga antibakteriaalne ja desinfitseeriva toimega. See imeb nahast välja mustuse ning aitab nahal mürkidest vabaneda. Mesi sisaldab rikkalikult antioksüdante ja aitab taastada vigastatud ning kortsus nahka. Lisaks on see väga niisutava toimega, puhastab nahka ja jätab selle mõnusalt pehmeks.

Mesi sisaldab rikkalikult antioksüdante ja aitab taastada vigastatud ning kortsus nahka.

Elamus spa (Foto Karen Härms) (115) - Soolatempel - Mesine koorimine
Foto: Karen Härms

See protseduur soovitatakse jätta viimaseks spaas, et mõju oleks intensiivsem ja mõnu kestaks kauem.