Avaleht Hingele RESTART I See lihtne harjutus aitab sul end päeval tuua tagasi keskmesse
RESTART I See lihtne harjutus aitab sul end päeval tuua tagasi keskmesse

RESTART I See lihtne harjutus aitab sul end päeval tuua tagasi keskmesse

Päevad on tihtipeale täis igasuguseid toimetusi ja emotsioone. Seetõttu rõhutab õnnekoolitaja Dalí Getter Karat, kes korraldab novembrist 30-päevast õnnelikkuse väljakutset, et on tähtis end viia vähemalt kolm korda päevas neutraalsesse nullpunkti.

Nullpunkt on kui restart

Dalí selgitab, et inimestena me pendeldame – kord positiivsusesse ja siis negatiivsusesse. Mõni inimene on rahulikum, teine emotsionaalsem. Mõni võib päeva jooksul käia eufooria ja armastuse tunnetes, samas kogeda suurt raevu. Mõni kogeb lihtsalt meeldivust ja ebameeldivust.

Tihti me alustame uut tegevust eelmise tegevuse energiaga, näiteks pärast koosolekut või ebameeldivat vestlust jääb see emotsioon meisse ning lähme järgmise tegevuse juurde, näiteks koju pere juurde või järgmisele koosolekule. Enda neutraalsusesse viimine on kui lähtepunkt, mis aitab teha restardi, et uuesti alustada.

Kuidas end nullpunkti viia?

  • Kui sul tekib negatiivne emotsioon või üle võlli õnnelik emotsioon, lase endal olla tunnetes, aga jälgi, et sa ei jääks sinna kinni, vaid too end tagasi nullpunkti
  • Magamine aitab hästi pendeldamisest välja saada
  • Võta 5-10 minutit, istu maha või pikuta, pane silmad kinni ja vii end neutraalsesse nullpunkti
  • Kujuta ette, et liigud horisontaalselt ja tood ennast nullpunkti
  • Nullpunkti võiks end teadlikult viia kolm korda päevas. Selleks võib näiteks telefoni panna kasvõi meeldetuletuse