Avaleht Hingele OTSEÜLEKANNE INDIAST I India vaimne õpetaja Sri Bhagavan: õnne ja rahu seisundis võtad vastu eluterveid otsuseid
OTSEÜLEKANNE INDIAST I India vaimne õpetaja Sri Bhagavan: õnne ja rahu seisundis võtad vastu eluterveid otsuseid

OTSEÜLEKANNE INDIAST I India vaimne õpetaja Sri Bhagavan: õnne ja rahu seisundis võtad vastu eluterveid otsuseid

Ühtsuse Keskus korraldab Tallinnas 23. juulil otseülekandega Indiast ühepäevase kursuse “Virgumise teekond“. See on sisemine rännak kõrgemasse teadvusse, mida juhendavad vaimsete teejuhtide Sri Amma ja Sri Bhagavani initsieeritud õpilased. Kursusel on eestikeelne sünkroontõlge ja venekeelne järeltõlge.

“Virgunud inimene ei tunne elu suhtes vastupanu. Mittevirgunud inimene on täis vastupanu,“ ütleb Sri Bhagavan, Oneness University ja Kuldse Ajastu Liikumise asutaja ja eestvedaja.

Kuidas me elame?

Mittevirgunud inimene, kelle elu on täielikult mõistuse poolt juhitav, kannatab pidevalt. See on inimmõistuse iidne loomus kaitsta iseennast ja pidevalt millegi nimel võidelda. Kuid paraku mõistuse pidev võitlemine on viinud meid seisundisse, milles osutame kogu aeg vastupanu sellele, mis meiega elus toimub. Keegi solvas meid ja me ei ole seda võimelised endas vastu võtma. Me osutame vastupanu oma sotsiaalsele positsioonile, oma abikaasa või laste käitumisele, me ei ole võimelised võtma iseennast vastu sellisena, nagu me oleme. Kõik see tekitab pideva rahulolematuse. Vastupanu osutamine on kannatus.

Sri Bhagavan ütleb, et elu on täis kannatusi. Me muretseme, mõtleme probleeme suuremaks, elame hirmus ja ärevuses elu pärast. Mõistus arendab hommikust õhtuni erinevaid lugusid, läheb puntrasse, puudub sisemine vaikus ja hingerahu. Õnn ja rahulolu on suurema osa jaoks hetkeseisund, mitte normaalne igapäevane reaalsus.

Sa ei pea kannatama

Lahendus kannatustele on kõrge teadvuse seisund või virgumine. Virgumine on vabanemine mõistuse ahelatest. Virgunud inimene ei kannata, kuna tal puudub elu suhtes vastupanu. Elu aktsepteerimine on tema jaoks loomulik seisund, mitte kontseptsioon või filosoofia, mille järgi tuleks elada. Ka raskemad olukorrad ei arene kannatuseks, kui on toimunud transformatsioon teadvuses. Emotsioonid tulevad ning lähevad – virgunud inimene ei jää nendesse kinni. Selline vabadus kannatusest tekitab tingimusteta õnne seisundi, mis võimaldab südamest elu nautida.

Ei tule karta, et virgumine muudab sind passiivseks tegelaseks, kes lihtsalt lepib kõigega ega soovi midagi saavutada. Vastupidi, kõrge teadvuse seisund soodustab edukust ja suuremaid saavutusi, kuna stressi, ärevusse ja solvumistesse kinnijäämise asemel oled sa võimeline pidevalt edasi liikuma. Õnne ja rahu seisundis võtad vastu eluterveid otsuseid.

Sa ei pea proovima olla virgunud. Kui sa tunned vastupanu, siis tunne. Mõistuse loomusega ei ole tarvis võidelda – see on omakorda järjekordne mõistuse võitlus. Lase endal olla selline nagu sa hetkel oled, ning kui teadvuses on toimunud virgumine, siis märkad, et vastupanu puudub.

Kes on Sri Amma ja Bhagavan?

Sri Amma ja Bhagavan on Ühtsuseülikooli (Oneness University) ja liikumise „Kuldne ajastu“ (Golden Age) asutajad. Nad pole lihtsalt õpetajad, kes annavad edasi filosoofiat või õpetusi. Nad on kõrgelt valgustunud ja võimelised edastama oma seisundeid teistele. Nende eesmärgid on inimkonna kannatustest vabanemine ja virgumine.

Rohkem infot kursuse kohta leiad: Oneness Estonia (eesti keeles), Oneness Estonia(vene keeles)!

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga