Avaleht Hingele MOTIVATSIOONIVIDEO I Enne kui inetud sõnad üle huulte libisevad, tasuks järele mõelda, kas neid tasub ikka öelda!
MOTIVATSIOONIVIDEO I Enne kui inetud sõnad üle huulte libisevad, tasuks järele mõelda, kas neid tasub ikka öelda!

MOTIVATSIOONIVIDEO I Enne kui inetud sõnad üle huulte libisevad, tasuks järele mõelda, kas neid tasub ikka öelda!

Enne kui inetud sõnad üle huulte libisevad, tasuks järele mõelda, kas neid tasub ikka öelda. Sõnad võivad teha haiget või hoopis inspireerida ja kiita. Vaata enne kellegi arvustamist või hukka mõistmist endise munga Jey Shetty videot sellest, kuidas võivad halvad sõnad teistele mõjuda.

Ole ettevaatlik oma mõtete, sõnade ja tegudega ka eriolukorra ajal, et mitte teha liigselt haiget inimestele, kellel hetkel niigi raske on, kuid kes annavad oma panuse iga päev, et saaksime koos koroonast üle. Igaühe panus loeb, olgu see siis suur või väike. Olgu selleks siis kriisiajal riigi juhtimine, inimelu päästmine, heakorra tagamine, vabatahtlik abivajajate abistamine, palvetamine, raha annetamine, lohutuseks ja rõõmustamiseks korraldatavad õhtused online-kontserdid, kodus püsimine või lihtsalt hea sõnaga kellegi toetamine. Olgem mõistvad ja tänulikud.

See tüdruk, keda sa just paksuks kutsusid, näljutab ennast. See nuttev noormees, kelle üle sa just nalja viskasid, tema ema on suremas. See poiss, keda sa ükspäev tõukasid, võibolla teda väärkoheldakse kodus. See deformeerunud näoga vanem mees, kelle üle sa nalja viskasid, ta võitles meie riigi eest.

Me arvame, et me teame, mida kõik läbi elavad, aga tegelikult meil pole õrna aimugi. See, et sa kellegi küünla ära puhud, ei pane sinu oma rohkem särama. Kui sa üritad inimesi maha suruda, siis pea meeles, sa oled neist juba madalamal.

Kui keegi ütleb meile, et me oleme ilusad, siis me usume neid hetkeks, aga kui keegi ütleb, et oleme koledad, siis me usume neid kogu elu. Meie meel rõhutab pidevalt negatiivseid asju ja vähendab positiivseid, aga see on meie valik seda mitte ligi lasta. Gandhi ütles: „Ma ei lase mitte kellelgi kõndida minu meelel oma räpaste jalgadega.” Meil kõigil on valik lasta asju endasse, olgu see siis energia, sõnad, tunded või emotsioon. Meie vastutus on hoida meie oma ruum sellisena nagu me seda soovime. Me kõik peame aru saama, et meie sõnadel ja tegudel on mõju teistele. On väga palju inimesi, kes elavad väga palju läbi, et isegi kõige väiksem tegu võib olla väga suureks käivitajaks nende isiklikus elus.

Pea meeles, et need, kes mõistavad hukka, ei mõista sind kunagi ja need, kes sind mõistavad, ei mõista sind kunagi hukka.

Jay Shetty

Tsitaadid liigutavast videost: 

Kes mõistavad sind hukka, ei mõista sind kunagi, aga need, kes sind mõistavad, ei mõista sind kunagi hukka – Wilson Kanadi

Kui sa üritad inimesi maha suruda, siis oled neist juba madalamal – Karen Salmansohn

Ma ei lase mitte kellelgi kõndida minu meelel oma räpaste jalgadega – Mahatma Gandhi

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga