Avaleht Lugemist Merit Raju uus raamat „Püha armastus“ räägib loo harmoonilise suhte loomisest ja hoidmisest
Merit Raju uus raamat „Püha armastus“ räägib loo harmoonilise suhte loomisest ja hoidmisest

Merit Raju uus raamat „Püha armastus“ räägib loo harmoonilise suhte loomisest ja hoidmisest

Kirjanik, elustiilidisainer ja ema Merit Raju esitleb 18. novembril Tallinna Botaanikaaias oma uut raamatut „Püha armastus“.

Foto: Ruudu Rahumaru

Raamatuesitlusel toimub ka minikoolitus, kus Merit ja tema abikaasa, slackline’i maailmameister Tauri Vahesaar jagavad oma kogemusi harmoonilise suhte loomisest ja hoidmisest. Saab kuulata ka Keily Kaikkoneni muusikat, inspireerituna Meriti ja Tauri pulmatseremooniast juunis. Paar teeb ka etenduse kõrgustes ja maas.

Foto: Ruudu Rahumaru

Saadaval on erinevad piletid – raamatuesitlust saab nautida kohapeal ja Zoomi vahendusel.

Foto: Ruudu Rahumaru

Raamatu loomises lõid kaasa Ruudu Rahumaru fotograafina, Maari Soekov illustraatorina ja Tene Hook toimetajana ning agentuur Kala Ruudus OÜ kujundaja Agneta Kardaš.

Katkend raamatust:

 • “Paarisuhe püha armastuse seisundis on võimalik.
  Ehkki see pole ainult roosamanna, inglikooridega haldjamaa ja Avatari maailm. See pole ainult muinasjutuline unenägu ja ebamaine lillepidu – kuigi seda kõike on see põhiliselt.
  See on ka pöörane ausus ja kõik maskid eest rebiv lähedus ja nendest purskuvad ebamugavused: selles on tööd endaga, teise mõistmist ja teineteise arenguprotsessidega arvestamist. Nõuab tahet, kohalolu ja kokkulepet stressiolukordadeks.
  Olin kümme aastat suhtes, kus ma ei kogenud igatsetud lähedust. Võttis aega, kuni küpsesin selleni, et lõpetada suhe, mis enam ei toitnud, vaid peegeldas mulle minu vana ennast mängudes, mis mind enam ei köitnud. Emotsionaalselt kättesaamatu kaaslasega ehk üksi paarisuhtes ei saa kogeda lähedust. Ega iseennastki.
  Pühendusin lapsele, loomingule ja enese väärtustamisele, mis tõi aastate pärast mu ellu mehe, kes pakub lähedust, armastust ja loomingulist sünergiat, taustal teineteisele pühendumine ja harmooniline suhtlemine.
  Meie nimetame seda pühaks armastuseks.
  Püha armastus on seisund, mis on alati ja kõigile kättesaadav. See ei ole juhuslik süllekukkunud õnn, vaid valik ja otsus ja koosloomine.”

Rohkem infot siit!