Avaleht Jooga ja meditatsioon KAALUD JOOGATUNDI MINEMIST? Kundalini jooga kingib selge meele, energia, loovuse, tegutsemistahte ja sihikindluse
KAALUD JOOGATUNDI MINEMIST? Kundalini jooga kingib selge meele, energia, loovuse, tegutsemistahte ja sihikindluse

KAALUD JOOGATUNDI MINEMIST? Kundalini jooga kingib selge meele, energia, loovuse, tegutsemistahte ja sihikindluse

Õnnelaboratooriumi joogaõpetaja Liina Ravneet Elvik selgitab, et kõigi joogaliikide eesmärk on tegelikult üks – äratada ja tõsta kundalini energiat kehas. Kundalini jooga ühendab paljude erinevate joogaliikide tehnikad ning on seetõttu intensiivsem, mitmekülgsem ja tõhusam.

Mis on kundalini jooga?

Kundalini jooga on dünaamiline ja intensiivne joogavorm, mis kasutab kriyasid (füüsilisi harjutusi),  mantraid (helivibratsiooni), mudraid (spetsiaalsed käteasendeid), kehalukke (juure-, diafragma- ja kaelalukk), hingamist ja meditatsiooni, et panna kehas energia liikuma. Läbi meridiaanide venitamise voolab energia elunditesse tasakaalustades ja parandades näärmete, närvisüsteemi, immuunsüsteemi, seedimise, vere- ja lümfiringe, aju, südame, kopsude ja neerude tööd ning viies kehast välja mürke.

Õnne tehnoloogia

Kundalini jooga on neuroteadus. Liina Ravneet Elvik tõdeb, et sõna tundub keeruline, aga tegelikult on kõik väga lihtne. Füüsilisel tasandil juhib sinu emotsioone näärmesüsteem, kes on hormoonide koori dirigent. Kundalini jooga tutvustab sind dirigendiga ja teist saavad parimad sõbrad. Nii head sõbrad, et järgmise sümfoonia ja kogu ülejäänud repertuaari saad valida sina.

Seebiooperitest vabaks

See, mida elu sinu teele toob, sõltub sinu aura tugevusest ja tasakaalust. Liina Ravneet Elvik rõhutab, et sinu magnetvälja tugevus määrab ära selle, mil määral lased sa ennast mõjutada teiste inimeste, asjade ja teemade väljadel. Kui su magnetväli on nõrk, tunduvad kõik emotsioonid sinu jaoks hirmus tähtsad ja olulised. Kui su väli on tugev, võid sa valida kas väljendad emotsiooni või suunad selle ümber, kas suhestud või eemaldud teisest väljast.

Sotsiaalsete olendite praktika

Kundalini jooga on loodud praktiseerimiseks just ühiskonnasüsteemis, elades ja tegutsedes teiste inimeste kesekel ja koos. See on distsipliin, mis annab sulle selge meele, energia, loovuse, tegutsemistahte ja sihikindluse. Teisisõnu oled sa tegus ja edukas ja kõige selle juures veel ka õnnelik ja harmoonias.

Kosmoselaev vahetab juhti

“Kundalini energiat – sinu hinge närvi – stimuleerides vahetab sinu kosmoselaev juhti: seda ei juhi enam negatiivne ego, vaid sinu tõelise olemuse poolt toetatud hing. Ja see juht valib hoopis ilusamate vaadete ja mõnusama pinnakattega teid,” ütleb Liina Ravneet Elvik.

Koged lõpmatust

“See maagiline külilikeeratud number kaheksa ei ole midagi müstilist, mille kogemine võiks osaks saada vaid pühameestele. Jooga on teadus, mis ühendab sinu piiratud mina sinu piiramatu minaga,” ütleb Liina Ravneet Elvik ja lisab, et sa tegelikult oledki piiramatu, me oleme selle lihtsalt unustanud. Lõpmatus on sinu algne päritolu ja identiteet. Avardunud teadvuseseisundi erinevus tavateadvusseisundiga on ainult selles, et seal puudub puudusetunne. Järjekindel ühendus loob tasakaalu sinu elus ning kui sa oled tasakaalus, oled ka õnnelik.