1. Avaleht
  2. Hingele
  3. KOGEMUSLUGU I Hüpnotisöör Ants Rootslane: õige hingamisega lähed sa elust läbi nagu nuga võist
KOGEMUSLUGU I Hüpnotisöör Ants Rootslane: õige hingamisega lähed sa elust läbi nagu nuga võist

KOGEMUSLUGU I Hüpnotisöör Ants Rootslane: õige hingamisega lähed sa elust läbi nagu nuga võist

„Õige hingamine paneb energia su kehas liikuma, tõstab su energiataset, nii et sa saad oma elu suhtes teha õigeid otsuseid,“ kinnitab hüpnotisöör Ants Rootslane. „See aitab vabaneda nii liigsest kehakaalust, ärevushoogudest kui sõltuvustest.“

Hüpnotisöörina aitad sa inimestel jõuda muutunud teadvuse seisundisse, millele näitab teed õige hingamine. Palun kirjelda, mis on teadlik hingamine ja kui suurt rolli mängib see meie elus.

Hingamine võib tunduda inimestele pealtnäha täiesti tavaline tegevus. Tegelikult on aga just iga hingetõmme see, mis meie sees energiaid liigutab. Hüpnoosiprotsessi alustan alati teadliku hingamisega, mis tähendab keskendumist oma hingamisele ja igale hingetõmbele. Igat hingetõmmet teadvustades ning sellele taotlused juurde lisades võib juhtuda imelisi asju. Mõnede klientide puhul, keda on keerulisem hüpnotiseerida tänu alateadlikele kaitsebarjääridele, alustan seanssi viie- kuni kümneminutilise teadliku süvahingamisega, et vabastada blokeeringud. Õige hingamine paneb kehas protsessid kohe tööle, saab liigutada energiaid ja samuti energiataset tõsta. Kui meditatsiooni või hüpnoosi ajal ei toimu sügavamat hingamist, siis see ka täielikult ei toimi, teadvustamata hingamine ei käivita organismi ressursse.

Igat hingetõmmet teadvustades ning sellele taotlused juurde lisades võib juhtuda imelisi asju.

Palun jaga oma kogemusi, milliseid muutusi meie elus võib esile kutsuda õige hingamine ja rahuseisund.

Enda ja oma klientide kogemusele toetudes võin öelda, et teadlik hingamine kindlasti laiendab mugavuspiire: juba pärast paari sügavamat hingamisseanssi hakkad tundma ennast mugavalt olukordades, kus sa varem võib-olla oleksid ära jooksnud. Samuti vabaneb meie kehast liigne süsihappegaas, seega saab ka kehakaalu õige hingamisega alandada väga edukalt.

Ma mäletan oma esimest süvahingamist. Mulle tundus see nii jube, nii valus hingeliselt. Tänaseks saan aru, et minu keha meelesüsteem lihtsalt laienes ja iga järgnev teadliku hingamise seanss on minu jaoks olnud naudinguline teekond enda sügavustesse.

Tiheda ajagraafiku tõttu tunnen ennast tihti päeva lõpuks väga väsinuna, aga sõita võib olla veel mitusada kilomeetrit koju. Siis ma kasutan tehnikaid, mis toovad kiirelt keha varuressursid appi. Minu jaoks on siiani hämmastav, kuidas 15-minutilise hingamisega võime me tunda ennast nagu oleks terve öö maganud. Sama värske ja puhanuna.

Millal ja mil moel said ise teadlikuks sügava ja juhitud hingamise vajalikkusest?

Sattusin puhtast uudishimust aasta tagasi Dan Brulè hingamiskursusele. Ma ei teadnud hingamisest eriti midagi ja ei arvanud sellest midagi. Tuttavad naersid, kui kuulsid, et ma lähen mitmesaja euro eest hingamist õppima. Ennast ajas ka esialgu muigama. Kohapeal aga sain aru iga sendi väärtusest, mis ma sellele koolitusele panin. Ma sain aru, kui valesti olin ma ise hinganud ja kuidas hingamine näitas kätte minu kehas olevad blokeeringud ja traumad. Iga trauma teeb ka midagi meie hingamisega.

Pinnapealne ja nõrk hingamine ei lubanud minu kehas piisavalt energial liikuda ja seeläbi võisin varasemalt tunda kiiret väsimust või läksin kiiresti pingesse ja stressi. Täna on see kõik minevik.

Oled juba kahel korral osalenud maailmakuulsa hingamisterapeudi Dan Brulé koolitusel. Mis sulle nende kursuste juures enim meeldis?

Mulle meeldis esiteks Dan Brulé ise oma isiksuse ja õpetamise meetodiga. Nagu ta ütleb, siis eneseareng ei tohiks olla väga tülikas ja piinarikas, vaid lõbus. Tema õpe oli hästi põhjalik ega olnud spirituaalsusega üleküllastatud, vaid seletas läbi anatoomia kogu protsessi. See oli minu jaoks väga huvitav ja pani paljud asjad konteksti. Mõned kursusel osalenud arstid hämmastusid, miks neile koolis nii olulisest teemast ei räägitud.

Kursusel sai mõne päeva jooksul kogeda nii palju erinevaid hingamisi ja vaadelda, mida iga erinev hingamine sinu keha ja meelega teeb. See oli kõige põnevam.

Dan Brule õpe oli hästi põhjalik ega olnud spirituaalsusega üleküllastatud, vaid seletas läbi anatoomia kogu protsessi.

Mida õppisid esimesel korral ja miks otsustasid minna ka teisele kursusele ning koguda lisateadmisi?

Esimesel korral oli kursus neli päeva ja mulle jäi sellest pisut väheks, et oma praksisesse neid meetodeid tuua. Praktika juurdesaamiseks läksingi teist korda koolitusele. Kuna olin juba saanud vahepeal mitu kuud iseseisvalt hingamise võlusid avastada, oli tekkinud palju küsimusi, millele sain vajalikud vastused. Lisaks oli teisel korral palju mind huvitavaid hingamistehnikaid, mida kogeda.

Kuidas oled Brulélt saadud teadmisi rakendanud?

Olen need sulandanud sisse oma loodud hüpnoosidesse ja pakun täna ka eraldi hingamisteraapiat, jagan klientidele baasharjutusi ja teadmisi õige hingamise vajalikkusest. Samuti kasutan ise erinevates olukordades eri hingamistehnikaid protsesside kiirendamiseks või kellegi paremaks tunnetamiseks. Näiteks on ringjas hingamine enda ümbrusega ühendamise võtmeks. Hingamine toob rändava meele kärmelt tagasi ja peatab ülemõtlemise. See omakorda suurendab kohalolu, mis on kiires elutempos tegutsedes väga vajalik. Nii ei ole minu jaoks enam ühtki üürikest aega.

Hingamine toob rändava meele kärmelt tagasi ja peatab ülemõtlemise.

Novembris toimub Dan Brulé teadliku hingamise meisterlikkuse praktikute kursus, kus saab süvendatud teadmisi erinevatest hingamistehnikatest. Kellel eriti soovitad neil kursustel osaleda?

Tegelikult soovitan osaleda igal inimesel, kellel vähegi võimalik. See raha kahvatub selle kõrval, mis teadmised sa saad kogu eluks. Miski muutus minus koolituse jooksul ja see muutus oli väga suur, kuigi panin seda alles mõni aeg hiljem tähele. Minus on kestev rahu ja täielik zen-tunne. Kindlasti peaksid minema need inimesed, kellel on suuremal või väiksemal määral raskusi emotsioonide kehast eemaldamisega, keda vaevavad mure, ärevus, paanikahood, traumad ja ka sõltuvused. Hingamine küll otseseselt ei kaota soovi tarbida alkoholi või sigaretti, aga ta suurendab sinu energiataset, mis omakorda aitab teha kindlameelseid otsuseid oma elu suhtes. Kui sul on käes selline võti nagu õige hingamine, siis lähed sa elust läbi nagu nuga võist.

Aita Nurga Toimetaja