Avaleht Intervjuu Karolin Tohv probleemidest: kui sa oma probleemi ei armastaks, siis sa oleks seda juba muutnud
Karolin Tohv probleemidest: kui sa oma probleemi ei armastaks, siis sa oleks seda juba muutnud

Karolin Tohv probleemidest: kui sa oma probleemi ei armastaks, siis sa oleks seda juba muutnud

Karolin Tohv teeb Access Barsi seansse, korraldab barsi koolitusi ja postitab Facebookis klippe seansi läbinutest, kes räägivad, mis nendega juhtus, kui Karolin neile näpud „pähe“ pistis.

Karolin laseb endale barsi seanssi teha vähemalt kord nädalas. Ta pole tarvitanud alkoholi kuus kuud ja on kehaga saavutanud väga hea kontakti, kus puuduvad ülesöömised ja antibiootikumide võtmised. Ta julgeb olla tema ise. Tal on pidev kerguse- ja rahutunne. Kui varasemalt oli ta mitu nädalat haige ja kuu aega järjest köhis, siis nüüdseks pole tal ka tervisega muresid olnud.

Uurisime Karolini käest, kuidas ta oma elus uue lehekülge keeras ja hakkas elama oma elu kergusega.

Kui raske on elus uut lehekülge keerata?

Kõik on täpselt nii raske või kerge, kui ise seda mõtled. Sinu vaatepunkt loob su reaalsuse. Kõik on valik. Iga valik loob teadlikkust. Teadlikkus ei loo valikut. Kui tunned, et soovid päriselt enda ellu muutust mis iganes valdkonnas, siis oled valmis ka midagi teistmoodi tegema, et saaks ilmuda teistsugused tulemused. Kui sa lihtsalt räägid sellest, et soovid midagi muuta, aga ei muuda, siis sa armastad oma probleemi. Kui sa oma probleemi ei armastaks, siis sa oleks seda juba muutnud.

Kui sa oma probleemi ei armastaks, siis sa oleks seda juba muutnud.

Millised olid teie suurimad takistused, kui hakkasite oma elus suuremaid muutusi tegema? 

Endasse mitteuskumine, mõistuse kuulamine ja sisetunde eiramine. Samuti ka nende inimeste enda elus hoidmine, kes sinu ellu midagi juurde ei loo ja tõmbavad sind alla umbusu või hinnangutega. Kui hakkad tegema totaalselt teistsuguseid valikuid, siis hakkad saama hinnanguid. Kui sa pole valmis neid hinnanguid vastu võtma, reageerid ja enda tõe järgi edasi ei liigu, on suur tõenäosus, et suurt midagi ka ei muutu.

Kui hakkad tegema totaalselt teistsuguseid valikuid, siis hakkad saama hinnanguid.

Teid näeb valdavalt naeratavana. On see enesearmastus? Kuidas kestvat hingerahu ja rõõmu saavutada?

Naeratamine ja rõõm on minu jaoks enesega rahulolu ja enda tõe järgi elamine. See ei tähenda, et kurb olemine vale oleks ja mul teisi emotsioone ei esinekski. Kõik on minu enda kätes: kui kaua ma mingis emotsioonis kinni olen, kas see on mu jaoks lõbus ja mu kehale kerge. Kui ei, siis ma muudan seda.

Hingerahu, mida väga paljud otsivad, ongi see SINU TÕDE, mille järgi elus valikuid teha. Kui teed valikuid enda tõest lähtuvalt, oledki kestvalt rahul. Kuidas leida üles see, mis mulle päriselt meeldib ja sobib? Ka kirjandust on Access Consciousnessi loojate poolt palju. Samuti aitab Bars avada kohti, kus hakkad reaalselt nägema, mis on sinu tõde ja hakkad julgema selle poole liikuda. Barsi kursusel räägitakse ühe osana sellest, kuidas enda tõde ära tunda ja selle järgi liikuda. On palju nippe, kuidas enda tõde ära tundma hakata. Küsimus on selles, kas sa päriselt ka soovid oma elus midagi muuta ja oled valmis selleks teistsuguseid valikuid tegema.

Naeratamine ja rõõm on minu jaoks enesega rahulolu ja enda tõe järgi elamine.

Kuidas ja miks teist koolitaja sai? 

Esimeses Barsi klassis polnud mul õrna aimugi, et ma koolitajaks hakkan. Barsi teise klassi minnes kirjutasin “kogemata” koolitaja läbiviija kohale oma nime. See oli esimene märk ja teadlikkus, et mida see nüüd tähendab. Mu jaoks on alati olnud kerge inimestega rääkimine, suhtlemine ja esinemine. Teadsin lihtsalt, et Bars loob maailmale ja meie inimestele nii palju kergust ja sisemist rahulolu. Seega soovisin olla see, kes aitab luua ka teistel kergemat elu ja olemist.

Mis on Access Barsi suurim eesmärk?

Luua kergust ja rõõmu ellu. See loob väga palju teadlikkust maailma. Eestis võiks osata vähemalt üks liige perekonnast Barsi. See on tõesti uue aja antidepressant, rahusti, palaviku alandaja, valuvaigisti, alkohol ja narkootikum.

On ka vastunäidustusi? Kellele sobib ja kellele mitte?

Bars on vastunäidustatud inimestele, kes ellu muutusi ei soovi. Bars hakkab avama teadlikkust millelegi enamale, mille pealt on imelihtne hakata midagi elus muutma. Sobib aga kõigile neile, kes tunnevad, et see nende kehadele panustab ja enamat loob ja muutusi soovivad.

Jagage mõnda uut harjumust, mida enda parema elu heaks igapäevaselt teete. 

Üks lihtne nipp teiste hinnangutega toime tulemiseks on öelda kellegi kommentaari peale: “Huvitav vaatepunkt.” See võtab su välja reageeringust, neutraliseerib emotsioonid sealt tagant ja lubab kõigel olla nii, nagu see on. Seejärel on sul võimalus valida antud situatsioonis just enda tõe järgi ja luua sellest seda, mis sulle enim panustab.

Veebruar on armastusekuu. Kuidas teie enda elus armastust leiate ja hoiate?  

Armastust pole vaja otsida väljaspool iseennast. Sina ise oledki enda seljatagune ja see, keda sa tegelikult igatsenud oled. Kui hoolid endast, hoolivad ka teised sinust. Kõik on peegel. Armastus oledki sina ise. Kas ja kui palju sa end tõeliselt vastu võtad ja armastad? Kui hoolid endast niivõrd palju ja valid enda tõe järgi, polegi otseselt kedagi vaja ja inimene su kõrval on vaid boonuseks. Mina näen ümbritsevate inimeste käitumisest ära, kuidas ma end armastan ja millistes kohtades end maha jätan. See näitab, kuidas ma veel enam saaksin enda seljatagune olla.

Kui hoolid endast, hoolivad ka teised sinust.

Kui palju aitavad ellusuhtumine, mõtted ja igapäevased teod kaasa armastuse leidmisele?  

Sinu vaatepunkt loob sinu reaalsuse. Kui sa mõtled, et “keegi ei armasta mind”, siis universum teeb kõik selleks, et sulle su vaatepunkti kinnitada ja näidata, et keegi ei armasta sind. Iga valik, mida sa teed, loob sinu suhteid ja elu. Milliseid inimesi sa praegu oma ellu tõmbad sellena, kes sa oled ja millest sa räägid? Inimesed ei teadvusta, et kõik, mida nad oma ellu loovad, on nende looming. Ükski naabritädi, sõber ega ema ei vastuta sinu valikute eest. Enda elu ja valikute eest vastutuse võtmine annab ka päriselt teadmise, et KÕIK ongi minu kätes ja mul on võimalik suhteid muuta sõltumata sellest, millised nad parasjagu mu ümber on. Kõigepealt tuleks endalt küsida, milliseid suhteid ma päriselt enda ellu soovin. Mis on see, mis mulle rõõmu pakub? Isegi kui sa ei tea sellele veel vastust, jätka küsimist, sest see teadlikkus jõuab mingi hetk sinuni.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga