Avaleht Hingele Kakaotants – sõõmuke päikest sombuses sügises!
Kakaotants – sõõmuke päikest sombuses sügises!

Kakaotants – sõõmuke päikest sombuses sügises!

Kakaotants kutsub kõiki 14. novembril Tallinna hubasesse kesklinna tantsustuudiosse Müstika.

„Kakaotants pakub võimalust sisemisi “patareisid” laadida ja mõnusalt üheskoos hetkes olla ja iseendasse vaadata,” ütleb korraldaja Omida Velviste.

Omida Velviste

„Kakaotants on kui sõõmuke päikest meie sombuses sügises. Tegemist on rännakuga, kus kohtuvad kakao, tantsu ja helirännaku parimad omadused. Ehe ja orgaaniline Guatemalast pärit toorkakao avab südame ja keha sügavamale tunnetusele ja liikumisele läbi terve õhtu. Ekstaatiline tants põimib kokku magusad maailmamuusika- ja etnobiidid; voolavad helid vahelduvad tempokate rütmidega ning muusikas kulgemine ja liikumine toob kohale. Helirännak maandab ja korrastab siseilma ning loob mõnusaid hetki sisekaemuseks,” selgitab ta.

Kakaorituaalis võetakse hetk, et ühenduda selle vibratsiooni tõstva joogiga. Väestatakse end heade soovidega ja tantsitakse seejärel need soovid enda kehaga ühtselt võnkuma.

Ekstaatiline tants on praktika, mis algab esimesest muusikanoodist ja lõppeb viimasega. Pidevas liikumises avaneb keha sügavamale kontaktile muusika ja enesega. Muusikalisele rännakule viib Deniss Vinogradov.

Helirännak on lamamiskontsert, mis on ühtlasi rännaku viimane ja lõõgastav osa. Külaline lamab mõnusalt maas ja korraldajad mängivad kohapeal orgaanilisi helisid, mis panevad näiteks liikuma lümfivedelikud ja stimuleerivad veresoonkonnatööd. Kasutusele tulevad planetaarsed gongid, kristallhelikausid, didgeridoo, trummid, ülemhelid ja paljud teised pillid.

Helirännakut viivad läbi sündmuse korraldajad Deniss Vinogradov, Simo Santeri Virtanen ja Omida Velviste. Kaasa palutakse helirännakuks võtta matt ja pleed.

Rohkem infot leiab Facebookist!