Avaleht Inspireeriv Brandon Bays: tänulikkus mõjutab otseselt teie tervist ja positiivsust
Brandon Bays: tänulikkus mõjutab otseselt teie tervist ja positiivsust

Brandon Bays: tänulikkus mõjutab otseselt teie tervist ja positiivsust

Maailmas tunnustatud keha-meele tervise ekspert Brandon Bays ja Rännaku intensiivseminari korraldaja sai alguse pärast seda, kui tal diagnoositi emakas korvpallisuurune kasvaja. Tema sõnul on just tänulikkus üks väga võimas tööriist, kuidas mõjutada enda tervist ja positiivsust.

Brandon Bays tervendas end ise

Brandon Bays on rääkinud, kuidas ta püüdis alguses eitada seda, miks tema kõht on nii suureks kasvanud. “Mingi osa minust teadis, et minu sees on midagi tõsiselt halvasti ja et ma pean lõpuks astuma arstide ette ning saama teada, mis see on,” meenutab ta.

Ta ei tahtnud uskuda, et midagi võis olla halvasti, sest ta oli teinud alati kõik õigesti, olnud terviseteadlik ja vastutustundeline. Sõi elavat ja toitvat taimset toitu, jõi vaid puhast filtreeritud vett ja hüppas iga päev minitrampliinil ja tegelenud aastate jooksul enesearendamisega. “Ma olin kogu elu käinud seminaridel ja õpitubades, õppides keha ja vaimu tervendamise kohta kõike, mis võimalik. Näis, et kogu mu elu oli elamise tervise ja terveolemise põhimõtete järgi – päris kindlasti “käisin ma oma sõnade järgi”. Ja ometi oli mu kõht nüüd nii suur, justnagu oleksin rase, kuigi ma teadsin, et ei ole. Kuidas sai see nii olla, kui ma tegin kõike õigesti?” meenutab ta.

Ta otsustas paraneda loomulikul teel – ta ei võtnud rohtu ega läinud lõikusele, ent kuus ja pool nädalat hiljem leiti, et kasvaja on kadunud. Nüüd korraldab ta Rännaku seminare, kus ta juhatab osalejad sinna, kuhu ükski meditatsioon, positiivne meeleseisund ja tervislik elustiil ei ole neid veel viinud.

Tänapäeva elu on stressirikas ja koormav

Brandon Baysi sõnul on see keskkond, milles tänapäeval elame, stressirohkem ja ülekoormavam kui iialgi varem. Arvestades seda üldist stressirohket taustsüsteemi, satume kergemini masendusse, kui ka meie enda elus juhtub midagi halb.

Mõttekäik, et need “halvad” asjad leiavad aset kusagil mujal, kellegi teisega, ei toimi Brandon Baysi sõnul enam. Tema sõnul mõjutavad meie mõtteid ja tundeid ka teiste inimeste kannatused ja see koormab üle meie võime kõige sellega toime tulla. Toetume ikka veel nendele vanadele toimetulekumehhanismidele, nagu seda on tunnete vältimine ja vastupanu, mängime neid tunnetemänge, kus sulgume ja teeskleme, aga negatiivsed ärritajad on nüüdsel ajal nii intensiivseks muutunud, et meil on vaja otsustada suuremat vastupanu ja meil on vaja ennast rohkem uimastada, et üldse mingitki leevendust saada. Me ei suuda igapäevastressiga enam toime tulla,” selgitab ta põhilist põhjust, miks paljud inimesed on raskustes.

Tänulikkus aitab keskenduda positiivsele

Brandon ütleb alati, et tänulikkus tõmbab ligi armulikkust. Tänulikkus toob endaga head mitmel erineval tasandil. Tema sõnul tänulikkus aitab meil oma eluhetki ning kogu elu vaadata läbi täiesti uue prisma. Kui märgime üles kõik need asjad, inimesed, kogemused, mille eest oleme oma elus väga tänulikud, aitab see meil keskenduda positiivsele, kõigele heale, millega meid elus õnnistatud on.

Liiga lihtne on lasta pingetel ja hädadel võimust võtta, sest kui me nendele keskendume, hakkavadki need domineerima. Tänulikkus ka kõige lihtsamate asjade eest oma elus – ka nende eest, mis on muutunud nii iseenesestmõistetavaks – mõjutab tegelikult otseselt teie tervist ja positiivsust.

Näiteks kõik need lihtsad asjad, nagu kodu, soojus, sõbrad, pere… Ja et me suudame ise riidesse panna, süüa, liikuda – paljud ei suuda seda või elavad puuduses. Nii et hinnake kõike, mis teil on.

Sügavamalt tasandik on tänulikkus magnetiks, mis toob me ellu kõike seda, mida me tegelikult soovime. Tänulikkus selle kõige eest, mis juba on meie elus, tõmbab veelgi rohkem ligi kõike seda, mida meie hing ja süda tegelikult ihaldavad.

“Igal õhtul enne magamaheitmist või igal hommikul peale ärkamist kirjutage oma päevikusse üles kolm kuni viis asja, mille eest olete oma elus väga tänulik. Alustage kõige lihtsamatest ja liikuge siis edasi. Kirjutage iga päev midagi erinevat, see võtab kõigest mõne minuti. Te näete ehk üllatusega, kui palju on teie elus kõike seda, mille eest tänulik olla, ja te mõistate üsna peagi, kuidas sellele keskendumine aitab teil oma elu paremaks muuta,” soovitab ta.

Juba sellel nädalavahetusel, 24.-25. oktoobril saab osaleda Rännaku intensiivseminaril veebis Brandon Baysiga.