Avaleht Hingele Astroloog Kristelle Sööt-Kajo teab isegi seda, millal oleks ärimehel kõige parem kaupa reklaamida
Astroloog Kristelle Sööt-Kajo teab isegi seda, millal oleks ärimehel kõige parem kaupa reklaamida

Astroloog Kristelle Sööt-Kajo teab isegi seda, millal oleks ärimehel kõige parem kaupa reklaamida

Sünnikaardist on võimalik välja lugeda rahaga, tööga, armastusega, suhetega, naabritega, vanematega, lastega, reisimisega, õppimisega seotud teemasid, kasvõi suhet naabri koeraga, teab Kristelle Sööt-Kajo, kes annab astroloogiakonsultatsioone, kuulub Eesti Astroloogide Liitu ja kirjutab astroloogiaraamatuid.

Esimesele astroloogilisele konsultatsioonile läks ta tuttava soovitusel. Ta käis Taimi Uuesoo juures, kellest hiljem sai tema õpetaja Eesti Astroloogia Instituudis. „Astroloogiast vaimustusin kohe, kui selle sügavusest ja võimalustest Taimi juures teada sain,“ räägib Kristelle, kes on käinud ka eraõppes Triin Tobberi juures.

Teil on huvitav nimi: Kristelle. On sel mingi tähendus?

Minule teadaolevalt ei ole. See lihtsalt pandi mulle.

Kuidas mõjutab nimi või sünniaeg elukäiku?

Nimi on rohkem numeroloogiateema. Astroloogias vaadeldakse sünnihetke planeetide asukohti ja selle alusel moodustatakse sünnikaart. Lisaks vaadeldakse hetkelisi ja tulevikus aset leidvaid planeetide asukohti inimese sünnikaardi suhtes, mille alusel on võimalik vaadelda tulevikus avanevaid teemasid ja võimalusi. Igal inimesel on oma teekond ja ülesanded siin elus ning astroloogia on suurepärane vahend, mis aitab seda teekonda ja neid ülesandeid mõista ja vaadelda.

Igal inimesel on oma teekond ja ülesanded siin elus.

Kuidas aitab inimest oma sünnikaardi tundmine? Kas iga inimene võiks vähemalt korra lasta koostada sünnikaardi?

Oma sünnikaardi tundmine toob igal juhul kasu, sest see aitab elus tegelikku sünnipotentsiaali ära kasutada ja mõista, mille jaoks sa tegelikult võimeline oled, mis on sinu ülesanded, mis on tugevused ja nõrkused. Iga inimene võiks oma potentsiaalist teadlik olla; see aitab elus edasi liikuda ja elust täiel määral rõõmu tunda, sest kui tunned ennast, tunned ka elu.

Iga inimene võiks oma potentsiaalist teadlik olla.

Olete koostanud sünnikaardid ka oma pere liikmetele?

Ikka tean pereliikmete sünnikaarte, sest see aitab mul nendest paremini aru saada. Tahaks ju ikka teisi muuta, aga tegelikult saab muuta vaid ennast ja oma suhtumist. Kui tead lähedase sünnikaarti, siis mõistad, et tema olemus on selline ja seda muuta ei saa. Lisaks saab lähedaste sünnikaarte teades mõista seda, millised on ühised teemad ja mille kaudu hingeühendus tegelikult on. Näiteks minu abikaasal on tõusumärk Kaksikute märgis, minul kuumärk Kaksikutes ja me toimime väga hästi Kaksikute energias. Meile meeldivad lühireisid, suhtlemine, pidev liikumises olemine. Eks neid ühisosasid on veelgi, kuid palju keerulisem oleks, kui neid poleks. Suhete analüüsimiseks on astroloogia suurepärane vahend. Väga paljud saavad sellest abi, et suhet paremaks muuta.

Kui tead lähedase sünnikaarti, siis mõistad, et tema olemus on selline ja seda muuta ei saa.

Mis tähendus on astroloogial inimeste elus?

Astroloogia annab võimaluse ennast ja maailma paremini mõista. Minule annab astroloogiliste seisude jälgimine rahu, et praegu on sellised võimalused avatud ja saan tegeleda sellega, mis on avatud ja olemas. Lisaks saab leida võimalikke lahendusi probleemidele ja leppida endaga sellisena, nagu tegelikult oled. Seega võib see olla üsna tähendusrikas.

Mis teid astroloogias võlub?

Astroloogial on oma süsteem, omad mustrid, mis seletavad elu neid osi, mis pole alati nii nähtavad. Tänu süsteemsusele on neid võimalik seletada väga maisel ja loogilisel viisil. Astroloogia paneb meid mõistma, et me pole siin ilmas üksinda. On olemas terve universum, mis liigub omas rütmis. Inimesel on vaja selle rütmiga kohaneda, et elu kvaliteetselt elada. Astroloogia aitab leida tee õnne ja rõõmuni.

Astroloogia paneb meid mõistma, et me pole siin ilmas üksinda.

Mis on universumi rütmid, millest kirjutate raamatutes, ja kuidas elada nendega kooskõlas?

Minu jaoks on universumi rütmid planeetide liikumised, mis mõjutavad meid igapäevaselt. Oma teises raamatus “Kuidas elada kooskõlas universumi rütmidega?” olen ma peamiselt keskendunud Kuu liikumisele, käsitledes täiskuu, karmasõlmede, kuuloomise, päikese- ja kuuvarjutuste teemasid. Lisaks käsitlen retrograadsete ehk näiliselt tagurpidi liikuvate planeetide liikumist ja selle mõju meie igapäevaelule. See raamat sobib ka neile, kellel astroloogiateadmised puuduvad, sest olen ära seletanud, kuidas inimene saab iseseisvalt raamatus väljatoodud seise jälgida.

Millised on olnud astroloogiaga seotud suurimad üllatused?

Eks neid alguses oli ilmselt palju, aga kuna ma olen nii mitmeid aastaid selle sees olnud, siis on muutunud see juba täitsa tavaliseks eluosaks. Arvatavasti kõige suurem üllatus oli see, et astroloogia abil on võimalik analüüsida peaaegu kõiki elulisi aspekte. Sünnikaardist on võimalik välja lugeda rahaga, tööga, armastusega, suhetega, naabritega, vanematega, lastega, reisimisega, õppimisega seotud teemasid, kasvõi suhet naabri koeraga.

Kui sageli küsitakse teilt aastaprognoose ja mis valdkonnad inimesi eriti huvitavad?

Üldjuhul küsitakse sünnikaardi analüüsi ja aastaprognoosi koos, kui inimene pole varem astroloogi juures käinud. Kui inimene on juba sünnikaardi analüüsiga kokku puutunud, siis teda pigem huvitavadki aastaprognoos ja hetkeseisud. Inimesed soovivad teada, millised erinevad võimalused neil järgnevaks aastaks on ja milliste teemadega nad kokku puutuda võivad. Ise jälgin samuti enda teemasid umbes aasta ette. Inimesi huvitavad tööga, suhetega, rahaga, isikliku arenguga seotud teemad, aga on ka näiteks koduostu ja remondiga seotud teemad või lastega seotud teemad.

Millega Eesti Astroloogide Liit tegeleb?

Liit ühendab hobi- ja tegevastrolooge. Need on inimesed, kelle jaoks astroloogia on südamelähedane ja kes tahavad teadmisi teistega jagada. Kord kuus toimub astropäev, kuhu kutsutakse astroloogiaga seotud esineja ja kokku tulevad kõik astroloogiahuvilised. Seejuures pole astroloogiaga seotud sügavamad teadmised olulised, vaid see ongi koht, kus neid teadmisi juurde saada. Lisaks peame alati koos jõulupidu ja suvel hooaja lõpupidu, liidu sünnipäeva jne. Kokku on umbes 50 liiget, kuid kõik tegevastroloogid pole liidu liikmed. Liidus on koos tore seltskond, kes üksteist toetab ja abistab ning tunneb koos käies ennast vabalt ja hästi.

Mida sisaldab astroloogiaeetika ja miks on oluline selle põhimõtteid järgida?

Astroloogiaeetika kohta saab täpsemalt lugeda liidu kodulehelt, kuid selle põhimõte seisneb selles, et astroloogina kohustun austama inimeste ja asutuste privaatsust, sünnikaardist tulenevat teavet, mis on mulle usaldatud. See on konfidentsiaalne ega kuulu avaldamiseks kolmandatele isikutele. Astroloogia pole seotud ennustamisega, vaid saab viidata tulevikus esinevatele võimalustele, mille aluseks on inimese vaba tahe. Lisaks ei tohi astroloogiat kasutada teadlikult seadusevastaste või ebaeetiliste eesmärkidega inimeste või asutuste abistamiseks.

Olete õppinud ettevõtlust. Olete käinud ka palgatööl või hakkasite kohe ettevõtjaks?

Ettevõtlus on minu jaoks väga südamelähedane, täpselt nagu astroloogiagi. Lisaks astroloogitööle tegelen haagissuvilate rendiga ehk siis veidi maisema teemaga, kuid ka ettevõtluses rakendan astroloogilisi teadmisi igapäevaselt, et vaadelda, millal üks või teine võimalus on avatud ning millal on näiteks parem reklaamimisega alustada või mõnda uut projekti ette võtta.

Teie elus on teinegi suur kirg, reiki. Kas see on ka astroloogiaga seotud?

Reikiga olen ka tegelenud väga palju, kuid see on pigem minu isikliku heaolu jaoks, mille abil olen saanud väga palju vaimselt areneda ja oma energiaid puhastada ja avada. Suurepärane vahend, kui soovid kiirelt vaimselt areneda. Astroloogiaga see seotud pole.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga