Avaleht Inspireeriv AHAA! Jagaja saab rohkem
AHAA! Jagaja saab rohkem

AHAA! Jagaja saab rohkem

Raamat “Ühe minuti miljonär” õpetab, kuidas luua jõukust isegi siis, kui alustad tühjade kätega. Raamatust leiab soovitusi, kuidas rakendada mõjujõudu, et jõukaks saada, kuidas seljatada hirme ja võtta arukaid riske.

Foto: Shutterstock.com

Praegusel heitlikul ajal aitab see raamat rahalistest kaotustest üle saada ja värske entusiasmiga materiaalset kindlustunnet taas saavutada. Autorid Mark Victor Hansen ja Robert G. Allen pööravad raamatus erilist tähelepanu andmisele.

Avaldame raamatust katkendi.

Ahaa! Jagaja saab rohkem 

Andmine on inimese tõelise olemuse kõrgeim ilming. See on segu usust ja tegudest. Missugust tegu meie silmas peame? Kümnise andmist. Teadlikud miljonärid annetavad 10% kogu sissetulekust kogukonna heategevusorganisatsioonidele ja/või kirikutele. Säärane andmine suurendab küllust tuhandekordselt.

Andmine on inimese tõelise olemuse kõrgeim ilming.

See toimis John D. Rockelelleri puhul, kes oli laitmatu kümniseandja. Tänapäeval on sama mudelit järginud Oprah, kes on kogu täiskasvanuea jooksul annetanud heategevusele vähemalt 10% iga-aastasest sissetulekust – enamasti anonüümselt. Üks maailma suurimaid investoreid ja eduka Templetoni Fondi rajaja Sir John Marks Templeton on öelnud: “Kümnise andmine toob investeeringute eest alati parima tulu.” Uuri kõigi aegade jõukaimate inimeste elu telgitaguseid ja avastad levinud käitumismudeli – mida rohkem nad andsid, seda rohkem nad said.

Millest on see tingitud? Sellest, et andmine suurendab rahahulka. Kuidas? Samamoodi nagu vesi eksisteerib kolmes olekus – jää, vedeliku ja auruna -, võib öelda, et raha eksisteerib kolmes mõõtmes: külmutatuna (materiaalsel kujul), vedelana (intellektuaalsel kujul) ja õhuliselt ehk vaimsel kujul.

Nii nagu vesi kuumutamisel paisub, hakkab ka raha andmisel paisuma. Andmine suurendab ja mitmekordistab raha. Ja vastupidi, mida rohkem raha kokku tõmmata, seda vähemaks seda jääb.

Paljud vaesed inimesed on arvamusel, et raha äraandmisel jääb seda veelgi vähemaks (100% – 10% = 90%). Teadlik miljonär teab, et antud raha paisub vaimses mõõtmes. Kümnise andmine mitmekordistab raha, mitte ei vähenda seda. See avardab, mitmekordistab ja annab lisaväärtuse kõigele, mida teed.

Kümnise andmine mitmekordistab raha, mitte ei vähenda seda. See avardab, mitmekordistab ja annab lisaväärtuse kõigele, mida teed.