Avaleht Hingele hea Tiibeti laulik Drukmo Gyal Dakini annab koos Eesti muusikutega Tallinnas mantrakontserdi
Tiibeti laulik Drukmo Gyal Dakini annab koos Eesti muusikutega Tallinnas mantrakontserdi

Tiibeti laulik Drukmo Gyal Dakini annab koos Eesti muusikutega Tallinnas mantrakontserdi

14. veebruaril annab lummav, kirgas ja imelise häälega Tiibeti laulik ja jogiini Drukmo Gyal Dakini koos Eesti muusikutega Bliss restoranis mantrakontserdi. Drukmo Gyali esinemist saadavad Rael Kõiv, Taavi Peterson ja Joosep Kõrvits. Eraldi muusikalise improvisatsiooniga astuvad üles Qiqi Shi Hiinast Gu Zheng’il ja Rael Kõiv klaveril.

Sanskriti keeles tähendab man meelt ja tra kaitset. Mantrad on imeilusa kõlaga ja neil on harmoniseeriv mõju. Drukmo Gyal räägib matratelaulude vahele, kuidas tänapäevases kiires ühiskonnas meelt kaitsta ehk siis säilitada meelerahu ja suhtuda positiivselt ümbritsevasse.

Mantratel on oluline osa ka tiibeti meditsiinis, ravis kasutatakse helivibratsioonide tekitamiseks väestatud vormeleid – mantraid, alghelide silpe ning sõnu sanskriti ja tiibeti keeltest.

Tiibeti laulik Drukmo Gyal Dakini kohtus Taavi Petersoniga Eestis 2015. aasta kevadel Tam Galeriis toimunud Malle Leisi kunstinäituse avamisel, kus leidis aset ka esimene ühine improvisatsioon. Kooskõla oli nii võimas, et muusikutel tekkis mõte esitada edaspidigi koos Tiibeti traditsioonilisi mantraid, saates neid euroopalike muusikainstrumentidega. Nii on kauged mantrad siinse kuulaja kõrvale sobilikumad, arvas Drukmo Gyal. Peagi lisandusid kooseisu Joosep Kõrvits, kes mängib tsellot ja maalikunstink Leho Rubis, kes saadab mantraid India flöötidega. Välja on antud ka esimene ühine heliplaat – “Tibetan Mantra Healing”.

Kontserdi pilet on 10 eurot, õpilastele, tudengitele ja pensionäridele 7 eurot (koos vanemaga on kuni 15 aastastele lastele on sissepääs tasuta). Kontserdi tulu kasutatakse heategevuslikel eesmärkidel Tiibeti kultuuri toetamiseks. Rohkem infot leiab SIIT

Kommentaarid