Avaleht Inspireeriv Sea eesmärgid, mis hõlmavad ka teistele andmist
Sea eesmärgid, mis hõlmavad ka teistele andmist

Sea eesmärgid, mis hõlmavad ka teistele andmist

Foto: Shutterstock

Väga lihtne on koondada iga päev oma tähelepanu elu ja alanud aasta eesmärkidele ning olla selle juures küllaltki isekas, kirjutab raamatu “Kuidas saavutada oma elu eesmärke” autor Peter J. Daniels. On palju räägitud sellest, et inimene võib olla nii hõivatud elatise teenimisega, et ta ei leia aega elada. Aga sina ei pea isekas olema. Enese jagamisel teistega ei ole mingit aseainet. Sa avad sellega isiklikult oma südame ukse, mis aitab sul tunda nii, nagu teised tunnevad.

Autor soovitab kinkida häid tegusid ja teha ka reaalseid annetusi abivajajatele. Ära oota, et satud kullasoonele, enne kui hakkad andma, vaid tee heldekäelisus osaks oma igapäevasest elust. Paljud inimesed räägivad oma aja panustamisest või kogemuse jagamisest kui aseainest raha andmisele. Kuid tegelikult sünnib inimese vaimuga midagi maagilist, kui ta annab tegelikku raha jätkuvalt ja järjepidevalt läbi elu – nii headel kui halbadel aegadel.

Raha, kogemuste, teabe andmine ja üle kõige, iseenda andmine, on arvatavasti kõige raskem asi, mida teha. See, kuidas me määrame selle tegevuse hulka ja sagedust, on selle fakti väeline tõestus. Elu eesmärgid, mis aga hõlmavad ka andmist, kingivad meile selle rõõmu, mis meid käigus hoiab.

Kommentaarid