Avaleht Lugemist Rahva Raamatu enim müüdud autor lõppenud aastal oli Vahur Kersna
Rahva Raamatu enim müüdud autor lõppenud aastal oli Vahur Kersna

Rahva Raamatu enim müüdud autor lõppenud aastal oli Vahur Kersna

Vahur KersnaRahva Raamatu 2014. aasta müüduima raamatu kirjutas Vahur Kersna, kelle novembri lõpul ilmunud raamat “Ei jäta elamata” kirjeldab autori võitlust raske haigusega.

“Vahur Kersna tuli ja võitis,” kommenteeris Rahva Raamatu turundusjuht Airi Ilisson-Cruz. “Vähem kui kuu ajaga, ehk juba jõulude-eelselt positsioneerus see edetabeli tipus ja on tänaseks kindlalt ületanud ka tema eelmise raamatu “7X7″ müüginumbrid.” Teisel kohal aasta edetabelis on Valdur Mikita “Lingvistiline mets” ja kolmas menuk on Juhan Aru, Kristjan Korjuse ja Elin Saare “Matemaatika õhtuõpik”. E-raamatute esimenukiks osutus samuti “Apteeker Melchior”, teisele kohale tuli “50 halli varjundit”.

Ilukirjanduse ostetavuse esikümnes on peamiselt eestlaste kirjutatud raamatud ning. Temaatikast eelistatavad lugejad reisikirju. Ilukirjanduse enimostetud raamatuks kujunes Tuuli Roosma ja Arbo Tammiksaare “Meie aasta Siberis” ning Petrone Prindi “Minu”-sarja reisiraamatuid mahtus edetabelisse kolm: „Minu Istanbul“, “Minu California” ja “Minu Narva”. Reisiraamatute kõrval osteti kõige rohkem Indrek Hargla “Apteeker Melchiori ja Tallinna Kroonikat” ning samuti oli ostjate hulgas populaarne Andrus Kivirähu “Maailma otsas. Pildikesi heade inimeste elust”.

“Ilukirjanduse edetabelist leiab ka mõned rahvusvahelised menukid, näiteks tõusis kõrgele kohale lugu kilpnäärmevähki põdevast 16-aastasest Hazelist – John Green “Süü on tähtedel. Samuti teeb juba teist aastast müüginumbreid Jamesi “Viiskümmend halli varjundit”,” lisas Ilisson-Cruz.

Lastekirjanduse 2014. aasta edetabeli tipus on rahvusvahelised filmikangelased. Esikohal asub filmiraamat “Lumekuninganna ja igavene talv”, teisel kohal “Maša ja karu” ning kolmandal kohal “My little Pony”. Esikümnesse mahuvad ka Lotte, Sipsik, Jänku-Juss, Laura ning kaks koolieale mõeldud Minecrafti käsiraamatut.

Kommentaarid