Avaleht Jooga Kirna mõisas algab enesetervendamise kursus
Kirna mõisas algab enesetervendamise kursus

Kirna mõisas algab enesetervendamise kursus

Alates homsest kuni 24. augustini toimub Kirna mõisas igal neljapäeval teraapiline kursus nimega „Ole enda tervendaja läbi joogalike praktikate“.

Tegemist on praktikatega, kus on võimalik omandada hingamistehnikad ehk pranayamad, mida võib igapäevaselt tervise säilitamiseks või taastamiseks kasutada. Õpitakse pranayamasid, mis annavad ja taastavad elujõudu ning neid, mis lõdvestavad ja aitavad igapäevaelus stressi ja pingega toime tulla. Lisaks hingamistehnikatele tehakse harjutusi energiakeskuste ehk tšakrate aktiveerimiseks ja tasakaalustamiseks, et tagada füüsilise keha tervis.

Praktikad on jagatud 6 eraldiseisvaks osaks ja on jõukohased igaühele. Kursusega võib küll liituda igal ajal, kuid soovitatav on osaleda kõigil kuuel korral, kuna õpitavad tehnikad moodustavad ühtse terviku. Osaleda võivad igas eas inimesed, varasem kokkupuude joogaga ei ole oluline.

Tunnid toimuvad sõltuvalt ilmast kas Kirna mõisas sees või väljas. Kaasa tuleb võtta oma matt, pleed ja soovi korral veepudel ning selga panna vaba liikumist võimaldav riietus.

Tunnid toimuvad 20. ja 27. juulil ning 3., 10., 17. ja 24. augustil algusega kell 18, juhendajaks on Silva Kirsimägi. Ühe korra maksumus on 4.50€, aga kui tasuda kohe kõigi kuue korra eest, on osalustasu 24 eurot.

Allikas: Kesk-Eesti Tre Raadio

Kommentaarid