Avaleht Hingele hea Jüri Kukk: Kes ütles, et elu peab raske olema?
Jüri Kukk: Kes ütles, et elu peab raske olema?

Jüri Kukk: Kes ütles, et elu peab raske olema?

1435417_78607981Olen paljude masendunud inimeste suust kuulnud retoorilist ohet: “Kes ütles, et elu peab kerge olema?” Tavaliselt kihvatab seepeale miski mu sees ja ma küsin vastu: “Aga kes on öelnud, et see peab raske olema?” Sellised aforismid on meie elus paraku sagedased, kui nendime, et elu tähendabki naeru ja pisaraid läbisegi, olemist kord laineharjal, siis jälle musta kivina jõepõhjas ja nii edasi.

Mina kipun üha enam ühte heitma nende inimestega, kes arvavad, et olla armastatud, õnnelik ja jõukas on meie loomupärane seisund ja vääramatu õigus. Tõepoolest, miks me arvame, et selline kõndiv, mõtlev, leiutav, armastav, nautiv ja naerev ime nimega INIMENE on loodud siia ilma kannatama? Siit aga kohe ka järeldus, et me oleme kunagi mingil ristteel teinud vale valiku, valinud vale tee tulevikku. Ilmselt jätsime tähele panemata selle teeotsa, mis viinuks meid õnne ja armastuse juurde.

Meil pole muud teha, kui see risttee taas üles otsida ja mööda õiget teed minna, sest iga päev näitab, et oleme tupikus. Tahaks loota, et üha enam inimene mõistab – endist viisi jätkata ei saa, tuleb ette võtta midagi uut, pöördumatut, kardinaalset ja seda positiivsuse suunas. Kui keegi kahtleb, on vastus üks: jätkake vanaviisi, kui loodate sel teel kuhugi jõuda, aga siis tähendab iga uus päev uusi pettumusi.

Uus tee toob uue elu. Kõik ei muutu üleöö, ühe hetkega ei saa jõuda valguseni, aga me võime alati lahkuda pimeduse sõdalaste ridadest, võidelda vaid selle eest, mis toob lõpptulemusena õnne ja rahu. Siin algab kõik meist enestest. Pole vaja oodata, millal teised tõdemuseni jõuavad, esimene samm tuleb astuda endal. Samm, mis muudab meid endid paremaks. Nii saab meie osaks au ja õnn olla teejuht parema maailma poole.

Meil tuleb juba täna tuua keelele head sõnad, ulatada teistele abikäsi, naeratada, et see valgustaks maailma, mõelda positiivselt, sest see kasvatab headuse mitmekordseks, rõõmustada, sest see sütitab leegi südames. Eluraskuste üle ohkimine jäägu selja taha. See positiivne eluhoiak polegi raske, kui kord järele proovid.

Elu on ilus, kui seda lahtiste silmadega vaadata!

Kommentaarid