Avaleht Hingele hea JOOGAPIDU VIKERRAADIOS! Haapsalu festivalilava peaesinejaks on naerupall Indiast
JOOGAPIDU VIKERRAADIOS! Haapsalu festivalilava peaesinejaks on naerupall Indiast

JOOGAPIDU VIKERRAADIOS! Haapsalu festivalilava peaesinejaks on naerupall Indiast

Merit Raju Foto: Virge Viertek
Merit Raju
Foto: Virge Viertek

Nädalavahetusel toimub Haapsalus juba traditsiooniks saanud suvine Joogafestival ja sel puhul on Vikerraadio saatesse “Huvitaja” tulnud joogafestivali korraldaja ja joogaõpetaja Merit Raju ning üks festivali külalisesinejateks Jocke Salokorpi. Jutuks on mõistagi jooga, ehk see, mida ta inimesele annab ja mida kujutavad endast erinevad joogastiilid.

Merit räägib sellest, et iga aastaga kasvab joogaga tegelejate arv, neid on nüüd tulemas rohkem kui tuhat, üldiselt on joogaga seotud inimesi Eestis kümne tuhande ringis ja nad mahuksid Haapsalu piiskopilinnuse õuele ära küll. Selle populaarsuse taga on tõsiasi, et jooga pakub tänapäevasele kiirele elustiilile alternatiivi, ta pakub lõdvestust stressis inimestele ja praegu on lisaks võimalik valida 12 erinevast stiilist endale sobivaim.

Joogafestivali peaesinejaks on Indiast pärit “naerupall” Ananda Das, kelle üheks stiiliks on naerujooga. Festivalil Yogafunc`i õpetav Jocke Salokorpi selgitab, et päris jooga on sisemine harjutus ja Yogafunc on rohkem spordisaalidesse sobiv stiil. Tema õpetab ka üsna keerulist ashtanga joogat, mis on hingamisharjutus.

KUULA SAADET!

Jüri Kukk

Kommentaarid