Avaleht Lugemist Harjutused yin-energia suurendamiseks
Harjutused yin-energia suurendamiseks

Harjutused yin-energia suurendamiseks

Harjutused yin-energia suurendamiseksLäänemaailmas keskenduvad treeningud peamiselt füüsilise keha ja lihasjõu arendamisele. Idamaade harjutuste süsteemid tasakaalustavad nii keha, vaimu kui hinge. Seda tasakaalu toonitatakse ka taoistlikku süsteemi kuuluvas tao yin’is, mis on Hiina üks vanimaid ja mitmekülgsemaid treeninguvorme. Tao yin keskendub sisemise ja välise energia tasakaalustamisele ning keha, vaimu ja hinge energiaga varustamisele, kombineerides selleks jõu, paindlikkuse ja sisemise energia harjutusi. Selle lõppeesmärk on muuta harrastaja sisemiselt puhtaks, vastuvõtlikuks ja energiast pulbitsevaks nagu laps.

Meister Mantak Chia tutvustab lääne lugejatele raamatus “Taoga energia tasakaalu” illustratsioonidega 45 tao yin’i harjutust. Ta selgitab praktika ajaloolist tausta ja seost teiste Hiina treeninguvormidega nagu näiteks taiji.

Selles raamatus keskendutakse lamavas ja istuvas asendis tehtavatele tao yin’i harjutustele, mis parandavad tervist ja rühti ning kui on kord juba selged, siis aitavad täpsustada seistes tehtavate harjutuste liigutusi ja asendeid. Nende hämmastavalt lihtsate harjutuste tulemusel oskate peagi luua harmoonilist chi’d, muuta keha kõõluseid venitades tugevamaks ja paindlikumaks, lõdvestada kõhulihaseid ja vahelihast, hingeõhuga mürke väljutada ning treenida „teist aju” alakõhus, mis aitab kõiki neid protsesse kooskõlastada ja juhtida.

Mantak Chia, mitme tao meistri õpilane, rajas Kõikehõlmava Tao süsteemi aastal 1979. Ta on õpetanud ja välja koolitanud kümneid tuhandeid õpilasi ja juhendajaid üle maailma ning teeb Ameerika Ühendriikides igal aastal ringreise, korraldades töötubasid ja pidades loenguid. Ta juhatab Tao Gardeni integreeritud meditsiini tervisekeskust ja Kõikehõlmava Tao treeningkeskust, mis asuvad Tai põhjaosas Chiang Mais. Lisaks on ta välja andnud kakskümmend viis raamatut, nende seas menuraamatu „Multiorgastiline mees”.

Allikas: Ersen

Kommentaarid