Avaleht Hingele hea Feng shui 5 elementi
Feng shui 5 elementi

Feng shui 5 elementi

Feng shui 5 elementiFeng shui on teadus meid ümbritsevast keskkonnast ja selle põhimõtted on lihtsad. Feng shui põhineb looduse tõlgendamisel, mis võimaldas luua hiinlastel tõhusa maaharimise süsteemi, ning samuti taevakehade liikumise uurimisel, mille abil hinnati aja möödumist.

Hiinas põhinevad feng shui’l kõik eluvaldkonnad, alates toitumisest ja ravimisest kuni kehakultuuri ja kunstiloominguni. Kui saame aru feng shui põhimõttest, siis võime oma kultuurist valida olulised kujundid, kujutised ja sümbolid, et need meid elus toetaksid.

Mõned viimase aja teaduslikud teooriad lasevad meil paremini mõista vanu printsiipe, millel feng shui põhineb. Tunnistatakse, et kõik universumis on pidevas võnkumises. Kõik meie meeled ja kõik, millega kokku puutume, on häälestatud teatud sagedustele, mis mõjutavad meid positiivselt või negatiivselt. Värvid, kujundid, toit, ilmastikutingimused – kõik meie elus mõjutab meid lainete tasandil kas heas või halvas mõttes ning me reageerime sellele erineval, ehkki ennustataval viisil, sõltuvalt oma iseloomust.

Hiinlased tunnustavad viit elementi ja ideaalis peaksiks kõikide vahel valitsema harmoonia.

Puu 

Puu sümboliseerib kevadet, kasvu, taimede elu. Puu-inimesed on energilised ja head avalikkuse ees esinejad. Ideeinimestena, kellel on seltskondlik loomus, leiavad nad toetust. Neil on hea kujutlusvõime, aga nad ei ole suured planeerijad.

Tuli 

Tuli sümboliseerib suve, tuld ja kuumust. Tule-inimesed on juhid ja vajavad tegutsemist. Nad innustavad endale järgnema, sageli raskustesse, sest nad vihkavad reegleid ega näe tagajärgi.

Maa 

Sümboliseerib toitvat ümbrust, mis laseb seemnetel kasvada. Maa-inimesed on toetavad ja usaldusväärsed. Praktiliste inimeste ja säilitajatena on nad kriisi puhul tugevad. Nad ei kihuta midagi tagant, aga nende toetus on tähtis. Kannatlike ka kindlatena on neil sisemist jõudu.

Metall 

Metall sümboliseerib sügist ja jõudu. Metalli-inimesed on dogmaatilised ja resoluutsed. Nad saavutavad oma ambitsioonid ja eesmärgid üksi. Head organisaatorid, iseseisvad ja õnnelikud omas seltskonnas. Usk oma võimetesse tekitab jäikust, ehkki nad soovivad muutust. Nad on tõsised ega võta abi kergesti vastu.

Vesi 

Vesi sümboliseerib talve ja vett ennast, tasast vihma või tormi. Vee-inimesed on head suhtlejad, diplomaatilised ja veenvad. Nad on tundlikud teiste inimeste meeleolude suhtes, head kuulajad. Nad on intuitiivsed ja suurepärased läbirääkijad. Paindlikud ja head kohanejad, näevad asju terviklikust seisukohast.

Kommentaarid