Avaleht Inspireeriv Anna oma unistusele elu
Anna oma unistusele elu

Anna oma unistusele elu

Foto: Shutterstock

Selleks, et oma unistused ellu viia, pead sa end kõigepealt unistuste kookonist välja murdma. Unistuste kookonil on olemas kõik unistuse mugavused, kuid mitte ühtegi kohustust. Just sellesse kookonisse, olles ilma õhu ja tegevuseta, jääb ja sureb enamik unistusi, kirjutab Peter J. Daniels raamatus “Kuidas saavutada oma elu eesmärke”.

Sinu unistus peab olema rohkem kui visioon, mis on mõtete puuri vangistatud. See peab, kui ta tõeks tahab saada, suruma puuri ukse lahti ja nõudma väljakutset, mis on ainult tõelises maailmas. Kui see sureb oma ilmaletoomisel või tööpingil, siis tuleb see kas inkubaatorisse tagasi panna või lasta tal kokku variseda.

Mõned unistused vajavad rohkem haudumist kui teised. Mõned unistused vajavad oma lapsepõlves rohkem toitmist ja hoolitsust, sest nad on oma probleemide tõttu haiged. Üks on kindel, oma unistused tuleb paberile jäädvustada. Seda tehes annad neile elu ja teed nad nähtavaks, et nad võiksid õigustada oma olemasolu.

Nüüd on sul aega teha unistus osaks igast sinu hetkest, kinnitades jätkuvalt ja järeleandmatult selle olemasolu, eesmärki ja otstarvet. Kui sind kistakse kaasa maailma argielu harjumustega, mis meid kõiki ründavad, siis tuleb sul seda unistust elada selles kontekstis ja elada seda kõigil neil hetkedel. Sa pead regulaarselt iga päev oma unistusest mõtlema. Elu, mille sa kinnistamise ja entusiasmi kaudu oma unistustesse paned, püüavad sind lõpuks oma pessa. Teised sinu lähikondlased märkavad seda ja üsna varsti avastad sa, et nad räägivad sellest sinu ja teistega, innustuse ja kütkestavuse tõttu, mille sa annad oma unistusele selle hõnguga, mida sa ise sinna sisse puhud. Sinu unistus või eesmärk saab eksisteerida ainult nii kaua, kuni sina sellele elu annad.

Pea meeles, et sinu igapäevane, iganädalane, igakuine ja iga-aastane ühendus oma unistusega annab tohutuid tulemusi, kui sa jätkad selle toitmist entusiasmi, tegutsemise ja armastusega. Kuid sel peab olema sinu pühendumus ja lähedus, et arendada selle võidukat vaimu ja mõnikord tuleb sul teda meelitada võidu poole. Ole valmis teda põetama, kui ta näib haprana, teda aktiviseerima, kui ta näib laisana ning tõukama teda veelgi kaugemale, kui ta teeb edusamme.

Ära jäta oma unistust kunagi mitte mingiks ajaks üksi tema nõudmistele tähelepanu pööramata. Ilma sinuta on su unistus jõuetu ja habras ning võib, kui ta hüljatakse, vajuda unustustehõlma, selleks, et keegi teine, kes selleks on valmis, selle ellu viiks.

Pärast mitut aastat allamäge astumist võid sa leida paberilehe, millele oli kirjutatud palju aastaid varem suurepärase ideega unistus, mis aga ometi apaatia, hooletuse ja ükskõiksuse tõttu kaduma läks. Siiski kuulub sinu unistus ainult sulle ja on saavutatav, kui sina talle elu annad. Andes oma unistusele elu, oled sa kindlustanud ta täidemineku.

Kommentaarid